Sztafeta Morsów po raz drugi w Białej Rawskiej. Tym razem do zimnej wody będą wchodzić anioły

erawaSport
komentarzy

Trwa rejestracja do 24-godzinnej Sztafety Morsów. Podczas tegorocznej edycji amatorom zimnej wody towarzyszyć będzie wokalistka Kasia Wilk oraz trener zimna, rekordzista Guinnessa Łukasz Szpunar.

Już po raz drugi morsy zawitają ze swoją sztafetą w Białej Rawskiej. To właśnie tam 2 grudnia wystartuje 24-godzinne wchodzenie do zimnej wody. 
— Sztafeta ma na celu promowanie morsowania jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu oraz zachęcanie do zdrowego trybu życia. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz i kilku nieformalnych klubów morsa, wydarzenie będzie całkowicie bezpłatne, ale nie braknie mnóstwa atrakcji dla każdego, kto znajdzie chwilę, aby przyjść, spróbować, lub choćby porozmawiać i dopingować – mówi Krzysztof Duda z ekipy Jelenie w Terenie, jeden z organizatorów wydarzenia

W trzonie sztafety jest 8 grup i aż 47 osób! Jednak do zabawy może przyłączyć się każdy, wystarczy tylko wejść do wody, miejsca starczy dla wszystkich. 

W tegoroczne wydarzenie morsom udało się włączyć Łukasza Szpunara, który jest rekordzistą Guinnessa – przesiedział w wodzie 4 godziny i 2 minuty. W Białej Rawskiej nie tylko weźmie udział w sztafecie, ale też poprowadzi prelekcję dotyczącą obcowania z zimnem.

Kolejnym gościem będzie Kasia Wilk – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, doświadczona morserka, a od 2 lat przedsiębiorczyni, która na podstawie własnych potrzeb stworzyła markę ze strojami kąpielowymi.
— Dla mnie morsowanie stanowi źródło wewnętrznego naładowania, energetycznej mocy i chcę się tym cieszyć bez ograniczeń. Do zobaczenia więc na sztafecie w Białej Rawskiej 2 grudnia – zaprasza Kasia Wilk.

2 Sztafeta Morsowa w Białej Rawskiej jest połączona ze zbiórką funduszy na budowę Hospicyjnego Domu Aniołków. Jest to placówka dla dzieci cierpiących na nowotwory, a mieści się w gminie Zaleszany. Przez cały czas trwania sztafety będzie można wesprzeć tę zbiórkę datkami do puszek.
— Na sam koniec, dokładniej 3 grudnia o godzinie 9:45 zrobimy wspólne wejście do kąpieliska. Weźcie skrywane białe szaty, wyciągnijcie na światło dzienne Wasze anielskie skrzydła i zróbmy to razem. Anielskie wejście odbędzie się w ramach akcji „Jezioro Aniołów” – dodaje Krzysztof Duda. 

Do sztafety wciąż możecie się rejestrować tutaj —> sztafetamorsowa.pl.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz