Sztafeta Szkoły Podstawowej Nr 1 zdobyła wicemistrzostwo kraju Szkolnego Związku Sportowego…

erawaSport
komentarzy

21 kwietnia w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej odbyły się Finały Ogólnopolskie Szkolnego Związku Sportowego w sztafetowych biegach przełajowych. W kategorii szkół podstawowych wystartował zespół Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rawie Mazowieckiej, złożony z zawodników trenujących w klubie MLUKS „RAWA” pod opieką Jarosława Wasiaka. Rawska drużyna zdobyła srebrny medal!

fot. Zwycięska drużyna w całej okazałości.

Podczas wyjątkowego biegu nie brakowało emocji. Na pierwszej zmianie znakomicie rozpoczął bieg medalista największych krajowych imprez dla dzieci – Kacper Gos. Kapitan zespołu na krótkiej trasie uzyskał ponad 60 m przewagi nad następnymi sztafetami. Perfekcyjne zmiany i dobre biegi kolejnych 3 zawodników: Kuby Jędrasa, Patryka Pawlaka i Szymona Staronia doprowadziły do ponad 100 metrowej przewagi nad drugim zespołem, Szkołą Nr 15 z Raciborza. Od piątej zmiany rywale zaczęli odrabiać straty, by wreszcie na ostatniej zmianie dogonić tuż przed metą kończącego sztafetę Dominika Kłosa. Nie zmienia to jednak dużego sukcesu jaki odnieśli młodzi rawianie.
– Nasza sztafeta nie należała do faworytów imprezy, tym bardziej, że jesienią ulegliśmy w finale wojewódzkim zespołowi z Aleksandrowa Łódzkiego. Stąd ryzykowna taktyka ustawienia drużyny od najmocniejszych do najsłabszych zawodników, która przyniosła niespodziewany sukces w postaci wicemistrzostwa kraju – podsumowuje trener Jarosław Wasiak.

Poza wymienionymi wcześniej, w srebrnej sztafecie biegli Kacper Misztal, Aleksander Augustyniak i Maciek Budziński. Zawodnikiem rezerwowym był Mateusz Wawrzyniak. Po 8 medalach (6 złotych i 2 srebrnych) w finałach wojewódzkich, wreszcie przyszedł czas na medal w Mistrzostwach Polski.

W zawodach w kategorii szkół podstawowych wzięło udział 12 zespołów, a w całej imprezie 79 sztafet – mistrzów poszczególnych województw (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne). Nagrody i medale wręczał między innymi legendarny bramkarz Reprezentacji Polski w piłce nożnej – Jan Tomaszewski. Fundatorem nagród, o łącznej wartości ponad 100 tysięcy złotych, była fundacja VENA.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz