Szukali trefnych papierosów, znaleźli plantację marihuany. Taki jest wynik policyjnej kontroli w jednej z kamienic w Rawie Mazowieckiej…

erawaMiasto
fot. KPP Rawa Mazowiecka
komentarzy

Za posiadanie oraz produkcję środków odurzających odpowie 24-latek z Rawy Mazowieckiej. Mężczyzna wpadł przy okazji kolejnej sprawy, w której policjanci ujawnili trefne papierosy bez polskich znaków akcyzy.

fot. Policjanci odkryli miejsce specjalnie przygotowane do uprawy marihuany.

fot. Policjanci odkryli miejsce, specjalnie przygotowane do uprawy marihuany.

Wszystko zaczęło się od informacji o mężczyznach, którzy mogą posiada i produkować nielegalne papierosy. Policjanci sprawdzili wskazaną lokalizację, gdzie ujawnili ponad 2,5 kilograma tytoniu oraz 320 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szczegółowe przeszukanie podejrzanego mieszkania doprowadziło jednak mundurowych do kolejnych odkryć. Policjanci odnaleźli bowiem torebki foliowe ze strunowym zapięciem, w których łącznie było ponad 15 gramów charakterystycznego roślinnego suszu. Test wykazał, że jest to marihuana. Dwaj mężczyźni w wieku 59 i 21 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Starszy, po przesłuchaniu wrócił do domu.

Podczas wykonywania czynności, uwagę policjantów przykuło jednak niepewne zachowanie innego mieszkańca kamienicy. Po podjęciu wobec niego działań, policjanci, w pomieszczeniu gospodarczym zajmowanym przez 24-latka, odkryli uprawę konopi indyjskich. Oprócz tego, w trakcie przeszukania, funkcjonariusze ujawnili ponad 2 kilogramy suszu roślinnego. W tym przypadku testy również potwierdziły, że jest to marihuana. Mężczyzna odpowie za posiadanie i produkcję środków odurzających.

Zarówno o jego losie, jak i pozostałych dwóch mężczyzn, zadecyduje prokurator.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz