Szybsze decyzje w urzędzie mogłyby przełożyć się na większą ilość wniosków. Radni Rady Miasta podjęli uchwałę w sprawie realizacji ekologicznego projektu „Kawka”…

erawaMiasto
komentarzy

Jakość powietrza w Rawie Mazowieckiej może ulec poprawie – takie odważne wnioski można wysnuć na podstawie ilości deklaracji udziału w programie „Kawka”. Urząd miasta przyjął 209 formularzy w tej sprawie. Wszystkie posłużyły do stworzenia jednego  ogólnomiejskiego wniosku o dofinansowanie.

Do ratusza wpłynęły głównie wnioski złożone przez osoby indywidualne, które przymierzają się do wymiany systemów źródeł ciepła na nowe, ekologiczne. Osoby chcące skorzystać z projektu będą mogły starać się o dofinansowanie w wysokości do 65% kwalifikowanych kosztów inwestycji. Urząd Miasta opracował jeden ogólnomiejski wniosek, który trafił do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Na ostatniej sesji Rady Miasta (26.11), radni jednogłośnie przyjęli uchwałę, dzięki której Rawa Mazowiecka oficjalnie przystąpiła do realizacji tego projektu. Nie obyło się jednak bez kilku uwag w temacie.
– Kto bywa w centrum Rawy lub na osiedlach domków jednorodzinnych wie, że wieczorami w sezonie grzewczym nie da się wyjść na dwór. Jestem jednak zawiedziony procedurą, prędkością podejmowanych decyzji. Informacja o możliwości przystąpienia do programu trafiła do Urzędu Miasta w połowie października, ale na stronie internetowej miasta dopiero 9 listopada, z terminem składania wniosków do 15 listopada – upominał władze miasta radny Piotr Irla.

Urząd zapewnia jednak, że pozostali mieszkańcy nie będą musieli czekać do kolejnej edycji takiego programu, ponieważ będzie jeszcze istniała możliwość aktualizacja tegorocznej odsłony.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz