Taka impreza jest tylko raz w roku. Dożynki powiatu rawskiego już w najbliższą niedzielę (27.08)…

erawaBiała Rawska, Powiat
komentarzy

Już w tę niedzielę (27.08) zapraszamy na XIX dożynki powiatu rawskiego. W tym roku wydarzenie wędruje do Białej Rawskiej, gdzie na placu miejskim przy ul. 15 Grudnia czekać nas będzie moc atrakcji. 

Program tegorocznych dożynek jak zawsze przewiduje część nawiązującą do tradycji, jak i blok rozrywkowy. Całe wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą polową w intencji rolników przewidzianą na godzinę 12:00. Tuż po niej nastąpią uroczystości charakterystyczne dla dożynek, w tym prezentacja wieńcy i obrzęd chleba. Jak zawsze nie zabraknie też występów powiatowych zespołów ludowych, które swój repertuar prezentować będą od godziny 15:30. 

Po typowo folkowej części imprezy przyjdzie czas na rozrywkę. Na dożynkowej scenie wystąpią: zespół MIG oraz Drezdenko-Kubas. Wieczór natomiast zamknie gwiazda wieczoru – zespół Wilki, na którego trasie koncertowej z okazji 25-lecia istnienia, pojawiła się właśnie Biała Rawska. 

Więcej o wydarzeniu mówią organizatorzy: starosta powiatu rawskiego Józef Matysiak oraz burmistrz Białej Rawskiej Wacław Jacek Adamczyk. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz