„Ten żłobek jest dużo lepszy niż gdziekolwiek na zachodzie”. Tuptuś w Rawie Mazowieckiej oficjalnie otwarty…

erawaMiasto
komentarzy

Miejski Żłobek w Rawie Mazowieckiej otwarty. W niedzielę, uroczystego przecięcia wstęgi dokonał między innymi Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz. Obiekt zacznie funkcjonować wraz z pierwszym września, jego próg przekroczy w tym roku 74 maluchów.

Rok pracy w terenie i około 7 milionów złotych wydanych na tę realizacje. To liczby, które najkrócej charakteryzują ukończoną inwestycję. Pierwszy miejski żłobek to w praktyce nie tylko sama przestrzeń do opieki nad najmłodszymi (koszt 5,8 mln złotych), ale również strefa medyczna ze specjalistycznymi gabinetami lekarskimi (1,2 mln).
– Nie ma takiego przykładu w Polsce, gdzie żłobek funkcjonuje wraz ze specjalistyczną przychodnią. Tutaj takowa przychodnia obsłuży nasze oświatowe punkty właśnie pod kątem medycznym – podkreślał burmistrz Eugeniusz Góraj.

Oficjalnemu otwarciu żłobka oprócz samorządowców, bacznie przyglądali się także przedstawiciele władz województwa oraz sam Minister Pracy i Polityki Społecznej. Rawski „Tuptuś” jest bowiem pierwszym w województwie łódzkim obiektem tego typu, wybudowanym przy wsparciu ministerialnych środków, w ramach programu „Maluch – 2013, 2014” (ponad 3,2 mln złotych).
– Z tego obiektu wszyscy możemy być dumni. W kraju jest coraz więcej pięknych żłobków. Gdy w roku 2011 obejmowałem swój urząd, tych żłobków było niewiele ponad 500. Dzisiaj otwieramy 2000 żłobek. W trakcie trzech lat 1500 żłobków zostało otwartych w całym kraju i to jest wielki powód do dumy. Te żłobki mają właśnie taką jakość. Spełniają, a nawet przekraczają wszystkie standardy. Ten żłobek jest dużo lepszy niż gdziekolwiek na zachodzie – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Po oficjalnym otwarciu, obiekt będą mogli dokładnie obejrzeć sami rawianie. Na dzień otwarty placówki, który zaplanowano na 27 sierpnia, w pierwszej kolejności zaproszeni są rodzice przyjętych maluchów. Obiekt usytuowany przy ulicy Murarskiej będzie można oglądać od godziny 16:00 do godziny 18:00.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz