Tenis stołowy domeną rawianek. Drużyna z Gimnazjum Nr 1 zwyciężyła w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w miejscowości Drzonków…

erawaSport
komentarzy

Nikt nie mógł dorównać rawiankom podczas Ogólnopolskiej Gimnazjady w tenisie stołowym, która odbyła się 3-5 czerwca w miejscowości Drzonków koło Zielonej Góry. Zawodniczki z Gimnazjum Nr 1 nie oddały ani jednego meczu i wygrały starcia na każdym etapie zawodów. 

SONY DSC

fot. Rawski zespół najlepszy w Polsce.

W mistrzostwach udział wzięło 15 najlepszych województw, które zostały podzielone na 4 grupy. W każdej z nich gimnazja rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”, aby później mogły walczyć ze sobą najlepsze zespoły.

W meczach grupowych dziewczęta z Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Noblistów pokonały Gimnazjum z miejscowości Barcin 3:0 i Gimnazjum Nr 11 Tychy 3:1. Kolejnym etapem był ćwierćfinał, gdzie rawiankom przyszło grać z Gimnazjum Nr 4 Krosno. Spotkanie to dziewczęta wygrały 3:0. Kolejny mecz to już półfinał, w którym pokonane zostały rywalki z Gimnazjum Ściechów (3:1). Ostatnie starcie dopełniło zwycięstwo. Finałowy mecz, dziewczęta z rawskiego gimnazjum rozegrały z Gimnazjum Nr 4 Chełmno i zakończyły wynikiem 3:1.

Zwycięską drużynę reprezentowały: Maja Janiszewska, Diana Wrzosek i Paulina Stachecka. Opiekunem drużyny jest Paweł Gołka.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz