Tenisiści z kolejnymi sukcesami! Ostatnie doniesienia są naprawdę pozytywne

erawaSport
fot. MLUKS "Dwójka"
komentarzy

Tenis stołowy w Rawie Mazowieckiej stoi naprawdę na wysokim poziomie. Sprawdźcie jak tym razem poszło naszym sportowcom. 

I Liga Kobiet
W minioną sobotę (15.02) odbyła się kolejna kolejka ligowa rozgrywek I Ligi Kobiet. Nasz rawski zespół rozegrał spotkanie wyjazdowe z ekipą MAR-BRUK ZRB GOSRiT Luzino, która w obecnym sezonie prezentuje naprawdę wysoką formę, czego efektem jest na chwilę obecną fotel lidera rozgrywek.

Rawa do tego spotkania przystąpiła w następującym rozstawieniu: Katarzyna Gierach, Eliza Brzęczek, Wiktoria Wrzosek oraz Paulina Stachecka.

Tym razem to przeciwnik okazał się zbyt mocny dla rawskiego zespołu i zwyciężył w całym spotkaniu 7-3. Punkty dla „Dwójki” zdobyły: Paulina Stachecka – 1, Eliza Brzęczek, Wiktoria Wrzosek – 1.

II Liga Mężczyzn
Po 2 miesięcznej przerwie do ligowych rozgrywek powrócili rawscy tenisiści. W ubiegłą sobotę na własnym terenie rozegrali oni rewanżowe spotkanie ligowe z zespołem KS Energetyk AMŁ Dzianiny Łódź.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie tych obu drużyn w Łodzi zakończyło się pewnym zwycięstwem rawskiego zespołu 9-1. Wracając do sobotniego spotkania, to w zespole rawskim wystąpili: Kuba Polański, Kuba Gierach, Przemysław Zwierz oraz Damian Rybak. Po 2 i pół godzinnym starciu rawski zespół pokonał drużynę przyjezdną 8-2, a cenne punkty dla ekipy rawskiej zdobyli po raz kolejny: Kuba Polański – 2, Kuba Gierach – 2, Damian Rybak – 2, Przemysław Zwierz – 1 oraz gra deblowa Polański/Gierach – 1.

Sukcesy na MW Seniorów 
W niedzielę (16.02) natomiast nasze tenisistki oraz tenisiści wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Seniorek i Seniorów w grze indywidualnej, które zostały rozegrane w Moszczenicy. Swój udział wzięli: Wiktoria Wrzosek, Katarzyna Gierach, Paulina Stachecka, Eliza Brzęczek, Przemysław Zwierz, Kuba Gierach, Damian Rybak, Kuba Polański. Wśród Seniorek 3 pierwsze miejsca uzyskała nasza rawska ekipa.

Zwyciężczynią całego turnieju została Eliza Brzęczek, która w finale pokonała swoją klubową koleżankę Wiktorię Wrzosek i tym samym wywalczyła awans do 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów, które w dniach 28 lutego – 01 marca zostaną rozegrane w Białymstoku.

Brązowy medal tych mistrzostw zdobyła Katarzyna Gierach. W kategorii Seniorów najlepiej zaprezentował się Kuba Polański, który wywalczył brązowy medal.

Pozostałe osoby zajęły następujące lokaty:
Paulina Stachecka – 5 miejsce
Damian Rybak – 5-8 miejsca
Kuba Gierach – miejsca 5-8
Przemysław Zwierz – miejsca 9-16

Już w kolejną niedzielę (23.02) kolejne zmagania wojewódzkie rawskich tenisistów. Również wystąpią w MW Seniorów w Moszczenicy, ale tym razem przyjdzie im się mierzyć w grach deblowych oraz mieszanych.
Źródło: MLUKS „Dwójka”

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz