Tenisowe wieści z Rawy Mazowieckiej. Brawa za rozegrane mecze!

erawaSport
fot. MLUKS „Dwójka”
komentarzy

Rawscy tenisiści nie opuszczają rakietek! Na eRawa.pl prezentujemy wyniki ostatnich rozgrywek. 

Zmagania Wojewódzkie! W niedzielę (19.11) listopada w Rawie Mazowieckiej odbył się II WTK Juniorek i Juniorów. W tym turnieju rawski klub reprezentowali: Katarzyna Gierach, Eliza Brzęczek, Wiktoria Wrzosek, Wiktoria Wróbel, Marcel Błaszczyk, Brajan Błaszczyk, Tomasz Winiarski oraz Paweł Nowacki. Najlepiej z Rawy wśród Juniorek wypadła Wiktoria Wrzosek, która w w półfinale pokonała swoją klubową koleżankę Kasię Gierach 3-1 i to właśnie Wiktoria awansowała do finału.

W finale rawska zawodniczka zmierzyła się z Dominiką Gilewską (MKS Jedynki Łódź), która do tego turnieju przystępowała z numerem 1. W spotkaniu Wiktoria wyszła na prowadzenie 2-0 i wydawać się mogło, że zaraz będzie konieć, lecz ostatecznie to zawodniczka z Łodzi zwyciężyła, wygrywając całe spotkanie 3-2. Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Gierach, która pokonała w meczu o 3 miejsce Elizę Brzęczek 3-1.

W turnieju Juniorów najlepiej wypadł Marcel Błaszczyk, który zajął ostatecznie 3 miejsce. 
Pozostałe miejsca rawskich tenisistów:
Wiktoria Wróbel – miejsca 9-12
Paweł Nowacki – miejsca 13-16
Brajan Błaszczyk – miejsca 25-28
Tomasz Winiarski – miejsca 29-31

Wiktoria Wrzosek zajmując 2 miejsce w tym turnieju awansowała na II GPP Juniorek i Juniorów, które odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Ostródzie. Imienny limit do tych zawodów posiadał Kuba Kwapiś, który był zwolniony z turnieju wojewódzkiego.

fot. MLUKS „Dwójka”

Weekendowe rozgrywki ligowe. W ubiegłą sobotę (18.11) została rozegrana kolejna kolejka I ligi Kobiet. W tym dniu rawskim tenisistkom przyszło zmierzyć się na wyjeździe z drużyną KU AZS UE II Wrocław, która jest obecnie liderem I ligi Kobiet (grupa południowa). Do Wrocławia drużyna Kobiet udała się w składzie: Paulina Stachecka, Eliza Brzęczek, Katarzyna Gierach oraz Wiktoria Wróbel, która w tym meczu zastępowała Wiktorię Wrzosek. Rawskie tenisistki po emocjonującym spotkaniu musiały uznać wyższość gospodyń tego spotkania i ostatecznie przegrały z drużyną z Wrocławia 4-6. Trzeba zaznaczyć, że dziewczynom niewiele zabrakło, aby to starcie doprowadzić do remisu.
Punkty dla Rawy zdobyły: Katarzyna Gierach – 2, Wiktoria Wróbel – 1 oraz gra deblowa Stachecka/Gierach – 1. Kolejne spotkanie ligowe I Ligi Kobiet zostanie rozegrane w Rawie Mazowieckiej już 2 grudnia w sobotę o godzinie 16.00 w Hali OSIR, na które oczywiście serdecznie wszystkich zapraszamy.

Ligowe rozgrywki. Również w sobotę odbyła się przedostatnia, X kolejka zmagań w ramach II ligi Mężczyzn. Tym razem zespół męski udał się na mecz wyjazdowy do Bychlewa/k. Pabianic do tamtejszej drużyny GLKS Burza Pawlikowice. W tym spotkaniu rawska „dwójka” wystąpiła w składzie: Kuba Polański, Kuba Gierach, Kuba Kwapiś oraz Przemysław Zwierz. Tenisiści stołowi pokonali drużynę gospodarzy 8-2. Punkty dla drużyny zdobyli: Kuba Polański – 2, Kuba Kwapiś – 2, Przemysław Zwierz -2 oraz gry deblowe Polański/Gierach – 1, Kwapiś/Zwierz – 1.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz