To będzie prawdziwy blues! Nie może Was zabraknąć na tegorocznej odsłonie Rawskiej Szczypty Bluesa

erawaKultura
fot. facebook.com/pg/SGBsilesia/photos
komentarzy

W Rawie Mazowieckiej ponownie zagości blues. Podczas tegorocznej Szczypty na rawskiej scenie wystąpi SGB – ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA. Bilety już do nabycia za jedyne 10 zł!

Tuż po świętach, 27 kwietnia w rawskim MDKu zagra doskonały zespół. Muzycy ci, to czołowe postaci polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Przez wiele lat muzycy towarzyszyli Jankowi Skrzekowi w koncertach i nagraniach. Po śmierci Jana „Kyksa” Skrzeka zespół podtrzymuje pamięć o tym niezwykłym twórcy. 

Jeśli już teraz chcecie bliżej poznać tę grupę to posłuchajcie –> tutaj.

Na rawskiej scenie wystąpią:
* Leszek Winder (gitara) – od lat najlepsza gitara blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
* Michał „Gier” Giercuszkiewicz (perkusja) – współtworzył i nagrał większość utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem. 
* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) – gitarzysta, multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
* Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk) – przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową.
* Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) – jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował między innymi z: Martyną Jakubowicz, Ireneuszem Dudkiem, Dżemem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i innymi.

Zapraszamy na koncert o godzinie 19:00. Nie może Was tam zabraknąć. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie rawskiego MDKu oraz Booking: tel. 603 370 733, e-mail: [email protected] 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz