To była rekordowa edycja. Impreza Rawa Gra Rap już po raz siódmy odbyła się w Rawie Mazowieckiej…

erawaKultura
komentarzy

Siódma edycja Rawa Gra Rap na pewno przejdzie do historii jako wydarzenie rekordowe. Tak ogromnej widowni nad rawskim zalewem nie było już dawno. Hip-hop’owe wydarzenie zamknęło sezon wakacyjnych imprez w mieście.

W przypadku tegorocznej odsłony rapowego wydarzania już od godziny 20:00 było wiadomo, że może być to frekwencyjnie najlepsza odsłona cyklu. Rawska publiczność chętnie oklaskiwała supportujące zespoły, a interakcje publiczności ze sceną pokazywały, że występom przysłuchują się nie tylko mieszkańcy Rawy. Tegorocznej publice niewątpliwie przypadły do gustu także finałowe występy raperów Quebonafide oraz KęKę. I o ile sceniczna ekspresja obu artystów nieco się różniła, o tyle odbiór koncertów był na poziomie najwyższym z możliwych.
– Takich rapowych koncertów w Rawie Mazowieckiej chyba jeszcze nie mieliśmy. Publiczność pokazała, że można oddać artystom całą energię jaką oni wkładają w proces tworzenia, jak i sam koncert. Momenty takie jak podczas koncertu Quebonafide, w których publiczność swoimi telefonami oświetliła scenę, na długo zostaną w pamięci. Pozytywnie zaskakuje także znajomość dyskografii artystów. KęKę docenił to, że rawska publika zna nie tylko jego legalne albumy, ale także numery, które wcześniej wrzucał do sieci – relacjonuje Przemek Rybicki, inicjator cyklu.

Frekwencja na tegorocznej edycji wydarzenia staje się także mocnym argumentem w kwestii przyszłościowego rozwoju tej kulturalnej inicjatywy.
– Podlegamy pod Urząd Miasta i wszystkie nasze działania zależne są od budżetu jaki zostanie uchwalony na kolejny rok. Chcielibyśmy, żeby tak udana impreza była kontynuowana. Tegoroczna, rewelacyjna frekwencja pokazuje, że warto, wszak jest to promocja miasta. Jeśli tylko będzie wola współpracy ze strony burmistrza, jak i inicjatora, czyli Przemka Rybickiego, na pewno będziemy starali się rozwijać Rawa Gra Rap – zapewnia Grzegorz Klimczak dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rawie.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz