To już 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym roku zapraszamy Was na wyjątkowo uroczyste obchody

erawaMiasto
komentarzy

Obchody 80. rocznicy w powiecie rawskim zaplanowano w dniu wybuchu II wojny światowej, czyli już w najbliższą niedzielę (1.09). Tym razem okazji do uczczenia pamiętnych wydarzeń nie zabraknie.

Uroczystości rozpoczną się na cmentarzu wojskowym w Rawie Mazowieckiej punktualnie o godzinie 13:00. Wtedy to nastąpi wprowadzenie pocztów sztandarowych. Następnie odśpiewany zostanie hymn państwowy. Tuż po tym burmistrz Piotr Irla wygłosi okolicznościowe przemówienie. Nie zabraknie też modlitwy za poległych żołnierzy oraz pomordowanych mieszkańców naszego miasta.

Zakończeniem pierwszego punktu programu będzie złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem ofiar II wojny światowej i pomnikiem AK.

Dalej obchody przeniosą się do miejskiego parku, gdzie pod obeliskiem Braci Świderskich złożone zostaną kwiaty.

Miejsko-powiatowe święto swą kontynuację znajdzie w Muzeum Ziemi Rawskiej, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy „Rawa Mazowiecka w czasie II wojny Światowej”.

O godzinie 16:00 natomiast wójt gminy, a także parafia pw. NM NMP zaprasza na mszę św. polową w miejscowości Podlas, na terenie przy hotelu „Hetmańskim”.  Nabożeństwo połączone zostanie z uczczeniem pamięci zamordowanego pod Rawą Mazowiecką w 31.01.1945 roku  franciszkanina o. Wilhelma. 

Tego samego wieczoru odbędzie się również koncert muzyki klasycznej w MDKu. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz