To już dwunasta edycja rawskiego Tygodnia Dobrej Nowiny. Następne spotkania dopiero za rok

erawaKultura
komentarzy

Już kolejny raz odbyły się wakacyjne spotkania dla dzieci i młodzieży w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Rawie Mazowieckiej. W tegorocznej zabawie udział wzięło ponad 20 uczestników. 

Wakacyjna zabawa tym razem odbyła się pod hasłem ,,Wyspa Skarbów”. Przez ostatnie pięć dni (29.07-2.08), uczestnicy mogli uczyć się o Bogu, wykonywać robótki ręczne, brać udział w konkursach, a także śpiewać piosenki.
– Cykl zajęć opowiadał o najwspanialszym skarbie na świecie oraz o drodze, którą trzeba podążać, aby go zdobyć. Skarbem jest zbawienie – życie z Bogiem już tutaj na ziemi, a potem życie z Nim w niebie na wieki – opowiadała Monika Wisełka, organizatorka Tygodnia Dobrej Nowiny.

Spotkania zawierały liczne treści propagujące pozytywne postawy społeczne. Wolontariusze wielokrotnie poruszali tematykę powszechności uzależnień. Zachęcali również do prowadzenia zdrowego i aktywnego trybu życia.
– Podczas spotkań duchowe prawdy były przedstawione w bardzo obrazowy sposób, przy pomocy historii pełnych przygód. Nie zabrakło też nauki wersetów z Biblii, śpiewania pieśni i zabaw – dodaje Monika Wisełka.

Ostatniego dnia odbyło się podsumowanie półkolonii. Dzieci miały również okazję wziąć udział w grze terenowej, której celem było odszukanie prawdziwego skarbu. Po wszystkim otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także nagrody, które mają pomóc rozwijać ich wyobraźnie.

Spotkania prowadziła grupa wolontariuszy z Rawy Mazowieckiej, Ozorkowa i Śląska. Organizatorem wydarzenia była Parafia Ewangelicko-Augsburska w Rawie Mazowieckiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłość Edukacja Dojrzałość, Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka, Samorządowym Stowarzyszeniem Rozwoju Ziemi Rawskiej oraz Starostwem Powiatowym.

Więcej zdjęć z Tygodnia Dobrej Nowiny autorstwa Luizy Wieczorek znajdziecie tutaj.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz