To już XXII Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy. Przed rowerzystami 32-kilometrowa trasa

erawaSport
komentarzy

Już w najbliższą sobotę (27.08) niesamowita impreza sportowa. Kolejna odsłona rodzinnego wydarzenia startuje z terenu Zamku Książąt Mazowieckich. 

Wielu rowerzystów z Rawy Mazowieckiej cały rok czekało na XXII edycję Rawskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który przyciąga miłośników aktywnego spędzania czasu. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00, a zakończenie rajdu zaplanowano na godzinę 14:00. 
Trasa tegorocznego rajdu wynosi 32 km i przebiega przez następujące miejscowości: Rawa Mazowiecka (przejazd ścieżką rowerową do osiedla Zamkowa Wola), Kaleń, Podskarbice Szlacheckie, Regnów (przerwa na odpoczynek), Komorów, Byszewice, Głuchówek. Dojazd do Rawy Mazowieckiej ul. Reymonta. Następnie ulicami Miłą, Kilińskiego, Mazowiecką, Ziemowita, Ks. Skorupki, Zamkową wjazd na metę na teren zamkowy.

W tym roku rowerzyści będą poruszać się głownie drogami asfaltowymi. Na trasie nie ma też trudnych podjazdów, nieco kłopotów może sprawić jedynie podjazd na osiedle Zamkowa Wola.

Zapisy przyjmowane są na przystani nad zalewem Tatar, oraz w hali sportowej Milenium przy ul. K. Wielkiego 28 w godz. 10.00 – 18.00 oraz w dniu 27 sierpnia w biurze rajdu na dziedzińcu zamkowym. 
Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla. Organizatorami rajdu są: Miasto Rawa Mazowiecka, Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Haliny Konopackiej, a partnerem imprezy jest klub sportowy MLUKS Dwójka.

 
Druki oświadczeń i regulamin rajdu znajdziecie tutaj.
Więcej o wydarzeniu w rozmowie ze Zbigniewem Urbańskim z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych rawskiego ratusza. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz