To koniec pewnej epoki. Po 25 latach stanowisko Józefa Matysiaka objął Tomasz Góraj

erawaPowiat
komentarzy

Historyczna chwila w powiecie rawskim. Józef Matysiak złożył rezygnację, która przez Radę Powiatu została przyjęta jednogłośnie. 

Ubiegły piątek (2.02) zapisze się na kartach historii powiatu rawskiego jako naprawdę wyjątkowy. Po ponad 25 latach urzędowania na stanowisku Starosty Rawskiego, czyli od samego początku istnienia powiatu, Józef Matysiak złożył rezygnację. Co za tym idzie, ustąpić musiał cały Zarząd Powiatu Rawskiego. 

Radni rezygnacje przyjęli jednogłośnie. Słów podziękowań i gratulacji nie było końca. Sam Józef Matysiak również mówił, ale nie o przyczynach rezygnacji, a o tym, co przez minione lata udało się zrobić. Czyli przede wszystkim o szpitalu, drogach i innych inwestycjach. 

Jeśli chcecie poczytać o ustępującym Staroście Rawskim szukajcie —> tutaj.

Zapytany przez redakcję eRawa.pl „dlaczego?” odpowiada:
— Minęło 25 lat, trzeba wiedzieć, że przychodzi czas kiedy należy określić kiedy się kończy i według mnie ja wypełniłem w sposób właściwy swoją rolę społeczną. Traktuję to jako obowiązek uczestniczenia w życiu publicznym i to dotyczy każdego Polaka. Na tym etapie uznałem, że nie będę kandydował w wyborach. Nie znikam jeszcze, przychodzi inna rola społeczna, którą zdecydowałem się podjąć. Jeszcze się nie wypaliłem zawodowo, nie jestem jeszcze staruszkiem – mówi ustępujący ze stanowiska starosty Józef Matysiak, ale nie chce zdradzać gdzie teraz będzie kontynuować swoją karierę zawodową. 

Żegnając się ze swoją funkcją Józef Matysiak na swoje zastępstwo zaproponował dotychczasowego sekretarza powiatu Tomasza Góraja, który od 21 lat związany jest z rawskim starostwem. Jako kontrkandydata, Adrian Galach zgłosił radnego Stanisława Skonecznego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości. 

W tajnych wyborach przeprowadzonych przez komisję skrutacyjną radni oddali 10 głosów na Tomasza Góraja i 5 głosów na Stanisława Skonecznego.

Nowy starosta nie ukrywa, że na tym stanowisku planuje pracować nie tylko do zbliżających się wyborów samorządowych.
— Zostaję starostą po to, by być starostą przynajmniej tyle lat co ustępujący starosta. Chciałbym, żeby to była taka rawska tradycja, że starostowie zmieniają się raz na 25 lat – mówi Tomasz Góraj, wspominając już również o zaplanowanych działaniach – Chcę kontynuować i inwestować w szpital, szkoły i rozwój komunikacyjny. Wszelkie inwestycje wpływające na jakość życia mieszkańców.  

Mimo złożonych rezygnacji, innych zmian nie było. Na stanowisko wicestarosty ponownie wybrano Jacka Otulaka, a Zarząd Powiatu Rawskiego niezmiennie zasilili Grzegorz Stefaniak, Henryk Majewski i Jarosław Kobierski.  

Zdjęcia z tej historycznej sesji Rady Powiatu Rawskiego znajdziecie w naszej galerii. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz