„To nie jest szpital. To jest inny wymiar”. Szpitalna świetlica oddana do użytku

erawaMiasto
komentarzy

Oddział pediatryczny rawskiego szpitala ma nową, bajeczną świetlicę. To miejsce, w którym dzieci choć przez moment będą mogły zapomnieć o chorobie. 

Stowarzyszenie Rawa i Przyjaciele wraz z wszystkimi aktywnymi mieszkańcami naszego powiatu pokazali jak realizuje się pomysły niemożliwe. Dzięki dużemu zaangażowaniu i wielkim sercom w trzy miesiące wyremontowana została świetlica na oddziale pediatrycznym Szpitala św. Ducha, która wczoraj (11.07) oddana została do użytku.
– To jest namiastka domu, coś, co nie kojarzy się tylko ze strzykawkami, takim bolesnym leczeniem. Tu maluchy mogą się pobawić, pobyć z rodzicami i innymi dziećmi, pooglądać bajki. Jest to odskocznia od trudnych zabiegów – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor rawskiego szpitala.

To już drugie pomieszczenie na oddziale pediatrycznym wyremontowane przez Stowarzyszenie i jego sympatyków. Na pierwszy ogień poszła ERKA, która dziś prezentuje się niezwykle nowocześnie (zobaczcie sami). Dziś przyszła pora na oficjalne otwarcie świetlicy. 
– Pierwsza miała być świetlica, jednak zeszło nam się trochę dłużej. Efekt końcowy przeszedł oczekiwania wszystkich. Prace trwały około trzech miesięcy, ale to dlatego, że w stowarzyszeniu działamy po godzinach pracy. Bardzo wiele osób wzięło udział w tej akcji, do skrobania ścian, czy ci, którzy sponsorowali meble, sprzęt elektroniczny, czy nawet farby. Mamy wszystko i to wszystko pochodzi od ludzi, którzy dostrzegli, że to co mówimy przekładamy na czyny – opowiada Paweł Pacholec, członek Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele oraz twórca wymalowanego „Madagaskaru”.

Rawianie zapowiadają, że to nie ostatnie pomieszczenie w szpitalu, które obejmą swoim patronatem. 
– Jeśli coś jest niemożliwe, nie mówcie nam o tym. My tego nie wiemy i wciąż działamy – dodaje Marcin Kozłowski, prezes Stowarzyszenia. 
Zdjęcia z otwarcia świetlicy znajdziecie tutaj. 

Wy również możecie wesprzeć trwającą akcję zgłaszając się do Stowarzyszenia lub wpłacając nawet najmniejszą kwotę na numer konta stowarzyszenia: m-bank 34 1140 2004 0000 3302 7839 8237 z dopiskiem – Doposażenie szpitala w Rawie Mazowieckiej w sprzęt medyczny. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz