Tomasz Sekielski odwiedził Rawę Mazowiecką. Spotkanie zamknęło cykl „Krwawa Rawa”

erawaKultura
komentarzy

O polityce, książkach i filmach, które poruszyły Polskę. Ponad dwie godziny trwało spotkanie z Tomaszem Sekielskim. 

„Za rok zrobimy tu pokaz filmu o Janie Pawle II. Gdzie, jeśli nie w bibliotece Jana Pawła II właśnie” – zaproponował Tomasz Sekielski. Propozycja padła nieprzypadkowo, ponieważ nasz gość pracuje właśnie nad trzecim filmem o sytuacji dotyczącej polskiego kościoła.

Przy pełnej sali przez blisko dwie godziny dyskutowaliśmy głównie o tematach związanych z polityką. Pan Tomasz zdradzał zakulisowe smaczki wywiadów i spotkań z najważniejszymi politykami w kraju. Wspominał najciekawsze wątki z programu „Teraz my”, który prowadził wspólnie z Andrzejem Morozowskim. Opowiedział również, dlaczego zdecydował się zrezygnować z pracy w jednej z największych komercyjnych telewizji.

Odejście z redakcji było zwrotnym momentem, w którym Sekielski zaczął pisać książki. Zdradził, że trylogia „Sejf” oraz dwutomowa „Susza” doczekają się kontynuacji. Książki, dostępne oczywiście także w rawskiej bibliotece wzbogaciły się o pamiątkowe wpisy autora. Po spotkaniu Tomasz Sekielski długo jeszcze rozmawiał z uczestnikami, pozował do pamiątkowych zdjęć i rozdawał autografy.

Spotkanie z Tomaszem Sekielskim zamknęło cykl „Krwawa Rawa”. Przypominamy, że przed wakacjami gościliśmy w mieście Jakuba Żulczyka oraz Mariusza Czubaja.
Więcej zdjęć z autorskiego wieczoru znajdziecie w –> galerii. 
Źródło: MBP Rawa Mazowiecka, fot. Grzegorz Adamek

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz