Topory bezkonkurencyjne. Znamy zwycięzców plebiscytu na „Najlepszą Inicjatywę Pozarządową Powiatu Rawskiego”

erawaPowiat
komentarzy

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego, w minionym roku ogłosiła konkurs na „Najlepszą Inicjatywę Pozarządową Powiatu Rawskiego”. Z dziesięciu przedsięwzięć, nagrodzone zostały najlepsze trzy. Do zwycięzców powędrują nagrody pieniężne. 

Do PRDPP wpłynęło 11 wniosków, które najpierw komisja przeanalizowała pod kątem formalnym. A później, po odrzuceniu jednego z nich, oddała pod głosowanie mieszkańcom powiatu rawskiego. 
–  W konkursie w sumie oddanych zostało 906 głosów. Niestety pojawiły się także głosy nieważne, niepotwierdzone, bądź zdublowane. Było ich łącznie 327 – dodaje Luiza Wieczorek, sekretarz PRDPP. 

Następnie członkowie kapituły konkursowej poparli wybrane przez siebie projekty. W wyniku jawnego głosowania oddano 9 głosów. Pięciu członków poparło projekt Toporów pod hasłem „Rawa Gra Szanty”. Troje z nich inicjatywę o.o. Pasjonistów „Turniej Rodzinny o Puchar Przeora w piłce nożnej i siatkowej”. Jeden głos powędrował także na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Opoczyńsko-Rawko-Mazowieckiej „Sierzchowianie”, które szerzy i promuje dorobek ludowy mieszkańców.

Po przeliczeniu głosów internetowych, a także tych oddanych przez członków kapituły konkursowej, bezkonkurencyjne okazało się stowarzyszenie Topory! W sumie zdobyło ono rekordową ilość punktów – 278,33. Na drugim miejscu uplasowała się inicjatywa Triathlon Rawa pod hasłem: „Olimpiada Triathlonowa w Rawie 2017”. Zagłosowało na nich aż 116 internautów. Trzecie miejsce należy do Fundacji Generator Kultury! Film ,,Dzik” wywalczył dla nich 86 głosów.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu naszego konkursu. Nie spodziewaliśmy się tak dużej ilości oddanych głosów. Ogromne zainteresowanie sprawiło, iż poczuliśmy wiatr w skrzydłach. Cieszymy się, że wpłynęło do nas aż tyle wspaniałych projektów. Każdy z nich był wyjątkowy i zasługiwał na nagrodę. Jednak podium, to zaledwie trzy miejsca. Nie poddawajcie się, działajcie dalej bo jesteście wielcy w tym, co robicie – podsumowuje Luiza Wieczorek.

Rozdanie nagród nastąpi podczas „Radosnego Święta 2018”, które odbędzie się 3 maja! 

Poniżej prezentujemy listę wszystkich inicjatyw, które przeszły przez etap formalny.
Projekt 1 – Strzelectwo Sportowe
Projekt 3 – VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w Rawie Mazowieckiej
Projekt 4 – Olimpiada Triathlonowa Rawa 2017
Projekt 5 – Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „Rawa Gra Szanty”
Projekt 6 – „Granty Krainy Rawki”
Projekt 7 – Szerzenie i promocja dorobku ludowego mieszkańców…
Projekt 8 – Turniej Rodzinny o Puchar Ojca Przeora w piłce nożnej i siatkowej
Projekt 9 – Wioski i zagrody Tematyczne w Krainie Rawki
Projekt 10 – Szkoła z sercem – ekologiczne pomaganie
Projekt 11 – Film „Dzik”

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz