Przystrój wielkanocny stół w wyjątkowy sposób. Jutro w Rawie wielkanocny kiermasz sztuki ludowej…

erawaKultura
komentarzy

Muzeum Ziemi Rawskiej organizuje już po raz kolejny kiermasz wielkanocny. Tym razem zainteresowanie twórców jest dużo większe niż zawsze. W holu Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można zobaczyć i kupić wyroby, które z pewnością wyjątkowo przyozdobią wielkanocny stół. Kiermasz, który zaplanowany jest na jutrzejszy dzień (17.03) będzie można odwiedzać między 9:00 a 15:00. 

Pomysł na kiermasz z roku na rok celniej trafia w gusta konsumentów. Polacy coraz bardziej przekonują się do tradycyjnych ozdób świątecznych, szczególnie tych, które śmiało można określić mianem handmade’u. W holu biblioteki nie zabraknie więc palm wielkanocnych, pisanek, ozdób wykonanych z bibuły, wyszywanek, czy misternie robionych haftów. Co ciekawe, wraz ze wzrostem popularności takowych ozdób, wzrasta liczba wystawców, która w tym roku jest rekordowa.
– Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak dużego zainteresowania kiermaszem ze strony twórców. W tym roku otrzymaliśmy aż 14 zgłoszeń – mówi Ireneusz Błądek, dyrektor Muzeum Ziemi Rawskiej. – Mam nadzieję, że ze strony mieszkańców zainteresowanie będzie równie wielkie – dodaje dyrektor Błądek.

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz