Tragiczny wypadek w powiecie rawskim na drodze z Cielądza w kierunku Nowego Miasta. W zdarzeniu zginęły dwie osoby, jedna została ranna

erawaCielądz, Powiat
komentarzy

Najpierw kradzież samochodu, a później czołowe zderzenie z innym pojazdem. Takich czynów dopuścił się prawdopodobnie mężczyzna, który stał się sprawcą i jednocześnie ofiarą śmiertelnego wypadku w powiecie rawskim. Trzecia uczestniczka, 6-letnia dziewczynka, została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Łodzi. 

Cała tragedia rozpoczęła się wczoraj (23.02) po godzinie 20:00 w Cielądzu. To właśnie tam, prawdopodobnie mężczyzna, którego tożsamość nadal ustala policja, podszedł do mieszkańca powiatu rawskiego i zapytał o podwiezienie. Gdy właściciel forda focusa odmówił, wsiadł za kierownicę pojazdu i z impetem odjechał. 

Mieszkaniec powiatu próbował go zatrzymać, jednak złodziej przytrzasnął mu rękę drzwiami, jednocześnie zadając obrażenia. Właściciel samochodu przetransportowany został karetką do szpitala w Skierniewicach.

Około 10 minut później na drodze 707 na wysokości miejscowości Niemgłowy doszło do tragedii. Skradziony ford focus uderzył czołowo w citroena xsara picasso. Z dotychczasowych ustaleń policji okazuje się, że w wyniku zderzenia samochody zapaliły się, jednak ogień nie był zbyt duży i został ugaszony przez innych kierowców jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej. 
– W wyniku uderzenia śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, kierowcy obydwu pojazdów. Nasze działania polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i po przeprowadzonych przez policję i prokuratora czynnościach, wykonania dostępu do poszkodowanych – relacjonował na miejscu oficer operacyjny, zastępca Komendanta Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej bryg. Krzysztof Kowalski.

Kierującą citroenem była 33-letnia mieszkanka powiatu rawskiego, fordem focusem jechał natomiast prawdopodobnie złodziej pojazdu.
– Trwają czynności w celu potwierdzenia tożsamości kierującego fordem. Zarówno ciała, jak i pojazdy zostały zabezpieczone do analizy – mówił asp. sztab. Arkadiusz Chmielewski z KPP w Rawie Mazowieckiej.

Również jeden ze świadków zdarzenia, kierowca przejeżdżającego tą drogą busa, wydostał pasażerkę citroena, 6-letnią dziewczynkę. Dziecko z obrażeniami ciała zostało przetransportowane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Łodzi. Stan dziewczynki jest stabilny. 

Rawska policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej wyjaśnia okoliczności wypadku i kradzieży pojazdu. Wszyscy świadkowie obydwu zdarzeń proszeni są o kontakt z komendą w Rawie Mazowieckiej. 

Przez cały czas trwania działań służb ratunkowych, a więc ponad 6 godzin, droga 707 zamknięta była w obydwu kierunkach. Na miejscu pracowali: prokurator, koroner, technicy i dochodzeniowcy z wydziału kryminalnego policji, patrol ruchu drogowego, dwa zastępy z JRG Rawa Mazowiecka wraz z oficerem operacyjnym, a także dwa zastępy z OSP KSRG Cielądz i Rawa Mazowiecka.  

Previous Image
Next Image

info heading

info contentWięcej zdjęć z wypadku znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz