Triathloniści na start. Rozpoczęła się trzydniowa Olimpiada Triathlonowa w Rawie Mazowieckiej…

erawaSport
komentarzy

Nad rawskim Zalewem Tatar rozpoczęła się dziś (26.07) Olimpiada Triathlonowa, która zgromadziła w Rawie Mazowieckiej sportowców z całej Polski. Na starcie stanęły 53 osoby, które wzięły udział w Finale Olimpiady Ogólnopolskiej Młodzieży w Triathlonie.

W dzisiejszej konkurencji wystartowało 18 dziewcząt i 35 chłopców, którzy zmierzyli się w pływaniu (600m), jeździe na rowerze (15km) i biegu (3km). Zwycięzcami obydwu kategorii okazali się być zawodnicy z AZS-AWF Katowice. Katarzyna Rogacz i Jacek Pacan zostawili w tyle swoich rywali.

Kolejne miejsca zajęli, wśród dziewcząt: Kaja Kwiatkowska YMCA – Kraków i reprezentantka Wielkopolski, Alicja Lewandowska. Natomiast wśród chłopców miejsce na podium wywalczyli Jacek Tyczyński z Głogowa oraz Łukasz Kobyłecki reprezentujący Gniezno.

Następna konkurencja przewidziana jest na jutro na godzinę 9:30, kiedy to młodzi sportowcy będą rywalizować w sztafecie mieszanej. Warto więc wybrać się nad zalew, aby kibicować triathlonistom.