Trwa remont ul. Tuwima w Rawie. Zaoszczędzone pieniądze przesunięto na kolejne drogowe modernizacje…

erawaMiasto
komentarzy

Trwają prace drogowe na osiedlu Tatar w Rawie Mazowieckiej. Początkowo miała być to tylko modernizacja ul. Tuwima, jednak po przetargu okazało się, że z zaoszczędzonych środków uda się poszerzyć zakres inwestycji o ul. Żmichowskiej i Konopnickiej. Całość tych działań to koszt około 600 tys. zł. 

tuwima-1Rawski ratusz początkowo szacował, że budowa ulicy Tuwima pochłonie około 600 tys. zł. Jednak po przeprowadzeniu przetargu okazało się, że działania uda się przeprowadzić za kwotę blisko 348 tys. zł. Przedmiotem tej inwestycji jest nie tylko wykonanie nowej nawierzchni, zjazdów, ale także kanalizacja deszczowa.

Zaoszczędzone podczas przetargu środki zostały przesunięte na kolejne potrzeby drogowe osiedla Tatar. Ratusz postanowił, że skorzysta na tym ul. Żmichowskiej oraz Konopnickiej, obydwie na odcinku od ul. Prusa do ulicy nie posiadającej nazwy.
–Zostanie wykonana tam nakładka, ale tylko na tym odcinku gdzie jest kanalizacja. Pozostała część zostanie zrealizowana w przyszłym roku, zarówno kanalizacja, jak i konstrukcja nowej nawierzchni – mówi Marek Pastusiak, wiceburmistrz Rawy Mazowieckiej.

Budowa fragmentu ul. Żmichowskiej pochłonie około 125 tys. zł z budżetu miasta i zostanie wykonana w ramach uzupełnienia zamówienia na budowę Tuwima. Realizacja inwestycji na ul. Konopnickiej wyceniona będzie dopiero po zakończeniu przetargu, którego rozstrzygnięcie jeszcze w tym miesiącu.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz