Trzecia edycja konkursu rozstrzygnięta. Komisja wybrała najładniejsze elewacje

erawaMiasto
komentarzy

Sześć nagród w konkursie „Elewacje centrum Rawy Mazowieckiej”. Mieszkańcy zmienili fragment miasta. 

Tegoroczna edycja konkursu była już trzecią. A wszystko po to, aby Rawa Mazowiecka stawała się piękniejsza. Laureaci konkursu na najładniejszą elewację z obszaru rewitalizacji do Urzędu Miasta zostali zaproszeni 9 grudnia. 

Nagrodzone budynki znajdują się przy ulicy Kilińskiego, Ziemowita i Wyszyńskiego. Trzy wyróżnienia, przyznał także Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla – jeden z budynków znajduje się przy ulicy Słowackiego, a dwa przy ulicy Warszawskiej.

Konkurs na najładniejszą elewację po raz pierwszy został ogłoszony przez Burmistrza Miasta Rawa Mazowiecka Piotra Irlę w listopadzie 2019 roku i jest jednym z instrumentów finansowych uruchomionych w ramach projektu pn. „Kompleksowy System Wsparcia Poprawy Jakości Zasobów Mieszkaniowych”. Zasadniczym celem konkursu jest poprawa wizerunku obszaru rewitalizacji. Konkurs miał zachęcić właścicieli budynków do wykonania prac remontowych, co w rezultacie sprzyja wzrostowi atrakcyjności przestrzeni publicznej. Tegoroczny konkurs był adresowany do właścicieli/współwłaścicieli oraz do wspólnot mieszkaniowych budynków mieszkalnych i mieszkalno-usługowych z obszaru rewitalizacji.

Nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić właścicieli budynków do przeprowadzenia prac remontowych elewacji budynków i udziału w kolejnych konkursach o podobnej tematyce ogłaszanych w przyszłości przez miejski ratusz.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


* Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz