Trzeźwe, bezpieczne święta… Czyli podsumowanie świątecznych dni na drogach powiatu rawskiego.

erawaPowiat
komentarzy

W ciągu trzech świątecznych dni rawska Policja nie zatrzymała ani jednego pijanego kierowcy, również zdarzeń drogowych było niewiele. To dla Policji były wyjątkowo spokojne święta, w Wigilię odnotowano tylko trzy kolizje.

Kierowcy w powiecie rawskim okazali się być albo wyjątkowo rozsądni, albo wyjątkowo sprytni, ponieważ Policja nie zatrzymała ani jednego prowadzącego pojazd pod wpływem alkoholu. Podczas świąt tylko Wigilia była pechowa dla kierowców, którzy w trakcie kolizji uszkodzili swoje auta.

Zdarzenia, które miały miejsce 24.12 okazały się jednak nie zagrażać ludzkiemu życiu. Pierwsza z kolizji miała miejsce na rawskim parkingu przy ul. 3 Maja, gdzie w kobietę kierującą Daewoo Lanosem dwukrotnie uderzył inny pojazd, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

Kolejny wypadek miał miejsce w Komorowie, gdzie 21-letni kierowca zbyt szybko wracał do domu Fordem Mondeo i zjechał najpierw na pobocze, a później uderzył w drzewo. Pisaliśmy już o tym na eRawa.pl – można przeczytać >> tutaj.

Do ostatniej świątecznej kolizji doszło na ulicy Mszczonowskiej w Rawie Mazowieckiej. Tam 41-letni rawianin, prowadzący samochód osobowy marki Citroen, nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i wpadł do rowu.

Obydwa zdarzenia, w których winę ponieśli za szybko jadący kierowcy, zostały zakończone wystawieniem mandatów karnych w wysokości 300 zł.

Z tego co podaje rawska Policja można wywnioskować, że święta w naszym powiecie były bezpieczne, zarówno dla uczestników ruchu drogowego, jak i dla Policji. Jednak internauci eRawa.pl informują, że mandaty były wystawiane również za inne wykroczenia… Na przykład niezapięte pasy bezpieczeństwa. Więc nie każdy kierowca miał spokojne święta.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz