Spółka zaciska pasa. Trzy osoby stracily prace w Rawskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego…

erawaMiasto
komentarzy

Rawskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zaciska pasa. Działania przełożyły się już między innymi na redukcję kadry. Wypowiedzenia w ostatnim czasie otrzymało trzech pracowników RTBS. Jak zapowiada prezes Leszek Trębski, to nie koniec zmian. W najbliższym czasie ma odbyć się cięcie wynagrodzeń.

Leszek Trębski prezes Rawskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego podkreśla, że ruchy kadrowe we własnej spółce nie należą do łatwych zadań. Mimo to zmian nie udało się uniknąć. Przed końcem roku z pracy zwolnione zostały trzy osoby. Zwolnienia według prezesa mają zoptymalizować pracę spółki.
– W każdej spółce koszty osobowe są najwyższą pozycją, dlatego podjąłem decyzję o zwolnieniu trzech pracowników. Od samego początku uważałem, że spółka miała przerost zatrudnienia. Myślę, iż w tej okrojonej wersji pracowników doskonale damy sobie radę – podkreśla Leszek Trębski.

Według szefa spółki, lokalny RTBS jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Drugi rok z rzędu spółka zanotuje stratę. Na koniec 2015 roku ma ona wynieść ponad 200 tysięcy złotych.
– Drugi rok z rzędu zanotujemy stratę spowodowaną tym, że obsługa zaciągniętych kredytów, ale i nietrafione inwestycje powodują ogromne obciążenia. Żeby wyjść na prostą i mówić o ewentualnym rozwoju działalności musimy doprowadzić do zbilansowania spółki, do uzyskania zdolności kredytowej – dodaje prezes Trębski.

Sytuację mają poprawić nie tylko zwolnienia pracowników, ale i cięcia wynagrodzeń. Na oszczędnościowym celowniku mają znaleźć się zarobki głównej księgowej oraz…  pensja samego prezesa.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz