Trzy wypadki i dwie ofiary śmiertelne. To bilans długiego majowego weekendu w powiecie rawskim

erawaPowiat
fot. KPP Rawa Maz.
komentarzy

Majowy weekend w powiecie rawskim z pewnością nie należał do bezpiecznych. We wszystkich wypadkach, do których doszło w trakcie minionych dni ucierpieli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Dwie z osób poszkodowanych zmarły. 

Podczas tegorocznej majówki, czyli od 27 kwietnia do 6 maja, na drogach powiatu rawskiego doszło aż do 15 kolizji i 3 wypadków. Mundurowi zatrzymali również 11 nietrzeźwych kierujących, zarówno rowerzystów, jak i tych prowadzących samochody. 

Pierwsze z tragicznych zdarzeń miało miejsce 1 maja około godziny 20:55 w miejscowości Chrusty w gminie Rawa Mazowiecka. Właśnie tam 71-letnia rowerzystka wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia z samochodem daewoo lanos. Mieszkanka naszego powiatu została przewieziona do szpitala, jednak w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. 36-letni kierowca lanosa był trzeźwy. 

Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło w minioną środę (2.05) około 22:40 w Kurzeszynie (gmina Rawa Mazowiecka). Ze wstępnych ustaleń policji wynika,ze 24-letnia kierująca peugeotem 106 najechała na leżącego na jezdni 28-latka. Mężczyzna został przewieziony do szpital, gdzie, mimo udzielonej pomocy, po kilku godzinach zmarł.

Ostatni z wypadków miał miejsce w sobotę (5.05) na targowisku miejskim w Rawie Mazowieckiej około godziny 10:30. Jak informuje policja, 51-letni kierowca bmw najechał na stopę 59-letniej pieszej. Ta z urazem trafiła do szpitala. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz