Trzy wypadki i kilku nietrzeźwych kierujących. Długi weekend na drogach powiatu rawskiego zakończył się dziś akcją „trzeźwy poranek”…

erawaPowiat
fot.policja.gov.pl
komentarzy

Trzy wypadki drogowe oraz jedna kolizja, to wynik długiego weekendu na drogach powiatu rawskiego. Policjanci od 14 do 17 sierpnia intensyfikowali swoje działania dbając o bezpieczeństwo podróżnych. W tym czasie jak zwykle nie obyło się także bez zatrzymań kierujących, którzy podróżowali po wypiciu alkoholu. 2 osoby na „podwójnym gazie” kierowały samochodami. Mundurowi zatrzymali także 5 nietrzeźwych rowerzystów.

Długi weekend na drogach powiatu rawskiego nie był zbyt spokojny. Policjanci interweniowali przy trzech wypadkach, w których ranne zostały trzy osoby. Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek (15.08) w miejscowości Sadkowice. Tam kierujący osobowym Oplem uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z urazami ciała trafił do szpitala. Kolejne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia, tym razem w okolicach Regnowa gdzie nieletni kierowca motoroweru utracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Nastolatek śmigłowcem został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali. Trzecie zdarzenie to wypadek w okolicach Rawy Mazowieckiej na drodze wojewódzkiej 707. Kierujący rowerem, podczas skręcania, nie zachował należytej ostrożności i zderzył się z wyprzedzającym go samochodem. Mężczyzna trafił na obserwację do rawskiego szpitala.

Sierpniowe działania policjantów związane były także z tradycyjnymi kontrolami trzeźwości. Od 14 do 17 sierpnia na terenie powiatu rawskiego zatrzymano 2 kierujących samochodami i 5 rowerzystów, którzy prowadzili swoje pojazdy po wypiciu alkoholu.

Długi weekend zakończył się dzisiejszą akcją „trzeźwy poranek”. Tu niestety również nie obyło się bez ujawnienia nietrzeźwych kierujących. Od godziny 5:00 do godziny 9:00 policjanci odnotowali trzy takie przypadki. W dwóch z nich zatrzymano kierujących, którzy byli nietrzeźwi, w ostatnim z nich doszło do kierowania autem po użyciu alkoholu, czyli mając poniżej 0,5 promila.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz