Turniej Rawa Cup 2013 rozegrany. Mini Piłka Siatkowa przyciągnęła do Rawy Mazowieckiej 34 drużyny z całego kraju, które zawalczyły o puchar burmistrza…

erawaSport
fot. MUKS "Jedynka"
komentarzy

Halę Millenium wypełnili młodzi sportowcy, którzy stanęli ze sobą w szranki, aby rozegrać Turniej Mini Piłki Siatkowej organizowany przez klub Muks „Jedynka”.  23 listopada chłopcy zagrali w dwóch kategoriach czwórek oraz dwójek. Rywalizacja trwała jednocześnie na trzech sektorach przez ponad osiem godzin.

W kategorii czwórek do rywalizacji w zawodach stanęło 14 drużyn. Zespoły zostały podzielone na dwie siedmio-drużynowe grupy, w których grano systemem „każdy z każdym”, a do finału wychodziły 4 najlepsze zespoły z zaliczeniem meczy grupowych. Po pasjonujących spotkaniach, obfitujących w nie małe emocje, przechodzące od radości poprzez łzy, pierwsza czwórka w końcowej klasyfikacji wyglądała następująco:
I. Piątka Turek
II. Kędzierzyn- Koźle
III. Juvenia Rawa Mazowiecka
IV. Metro I Warszawa.

W turnieju młodszej grupy wystartowało aż 20 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy 5 zespołowe. Grano systemem „każdy z każdym” do 15. Do finału natomiast wychodziły z każdej grupy po dwa zespoły, a pozostałe grały o miejsca IX -XX. Po emocjonującej i długotrwałej walce o każdą piłkę, trwającej prawie 8 godzin, w końcowej klasyfikacji, rawska drużyna uplasowała się dopiero na dwunastym miejscu.
I. Mirzec I
II. Kędzierzyn Koźle
III. SP 10 Tomaszów Mazowiecki I
IV. SP Wifama Łódź I.

Finałowa czwórka, zarówno w kategorii czwórek jak i dwójek, została nagrodzona przez prezesa klubu, Adama Łazowskiego pięknymi pamiątkowymi pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Wszystkim uczestnikom należy pogratulować wytrwałości i kondycji fizycznej, bo mecze trwały od godziny 9:30 do 17:30 z półgodzinną przerwą, więc grania było naprawdę bardzo dużo. Zresztą to miał na celu turniej, zweryfikowanie przez zawodników swoich umiejętności na tle innych drużyn, a trenerom pogląd na to, co jeszcze trzeba u swoich wychowanków poprawić.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentfot. MUKS „Jedynka”

Relacja: MUKS „Jedynka”, skróty erawa.pl

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz