Turniej „Rawa Cup 2015” rozegrany. Rawscy Widzewiacy zagwarantowali dzień pełen atrakcji…

W minioną sobotę (21.02) w Hali Millenium odbył się „Dzień Widzewa”, który zapoczątkowała IV edycja Turnieju Młodych Widzewiaków „Rawa Cup”. W rozgrywkach udział wzięło  14 drużyn z Rawy Mazowieckiej i powiatu rawskiego oraz widzewskich funclubów z Sochaczewa i Tomaszowa Mazowieckiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna z pobliskiego Cielądza.

Turniej Młodych Widzewiaków już chyba na dobre zapisał się w kalendarzu imprez sportowych, organizowanych w Rawie Mazowieckiej. Tegoroczna edycja była jednak wyjątkowa, zwłaszcza dla fanów łódzkiego Widzewa. „Dzień Widzewa” w Rawie Mazowieckiej rozpoczął się rozgrywkami sportowymi. Zwycięzcą turnieju został Widzewski Cielądz, który w finale pokonał zespół  z Żelechlinka. Trzecie miejsce wywalczyła natomiast drużyna Białka Widzew Fans, pokonując RTS Solidarność. Piłkarze z Cielądza w ramach wygranej pojadą do Brukseli na wycieczkę ufundowaną przez Europosła Janusza Wojciechowskiego.

Po turnieju przyszedł czas na drugą część wydarzenia, a więc  spotkanie z Markiem Wawrzynowskim, autorem książki „Wielki Widzew”. Specjalnie dla rawskich miłośników pojawili się również Marek Pięta, Wiesław Wraga i Andrzej Możejka, którzy opowiadali o złotych czasach łódzkiego Widzewa, wspaniałe boje z Liverpoolem, Juventusem Turyn w Pucharze Mistrzów oraz przybliżyli wiele ciekawostek z okresu ich kariery. Następnie prelekcję na temat Powstania Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego poprowadził Tomasz Gawroński, specjalista od historii łódzkiego klubu.