Turnieje uczą współzawodnictwa i budują pewność siebie. W weekend odbył się piłkarski turniej zorganizowany przez MUKS „Futbol”…

erawaSport
komentarzy

To był wyjątkowo piłkarski weekend w Rawie Mazowieckiej. Dwa piłkarskie turnieje pokazały, że piłka nożna cieszy się nadal ogromnym powodzeniem. Swój organizatorski debiut zaliczył Miejski Uczniowski Klub Sportowy „Futbol”, organizując turniej „Wszyscy jesteśmy mistrzami”.

W przypadku tych piłkarskich zawodów, na rawskim boisku spotkać można było zawodników z roczników 2005/2007, którzy trenują swoje umiejętności pod okiem fachowców. Wydarzenie przyciągnęło kluby z całego regionu od Łowicza, poprzez Skierniewice, Mszczonów, Rawę, Tomaszów, na Pruszkowie kończąc. Rywalizacja na orliku przy Kościuszki, mimo zmiennej pogody i padającego deszczu, była wyjątkowo zacięta. Emocjonowali się nie tylko mali piłkarze, ale również licznie przybyli rodzice.
– W dobrym momencie organizujemy turniej, rozpoczynające się mistrzostwa świata są esencją futbolu. Każdy z naszych małych piłkarzy ma swojego sportowego idola. Tego typu turnieje uczą ich współzawodnictwa, dają im pewność siebie. Co najważniejsze, udaje nam się młodzież oderwać od monitora, a to w dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważne – mówił Sylwester Woźniak, prezes MUKS „Futbol”.

Impreza to nie tylko okazja do rywalizacji, ale również promocja nowego sportowego klubu. „Akademia futbolu” w Rawie działa bowiem od pół roku, cały czas szukając nowych podopiecznych.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz