Twój głos ma znaczenie. Zagłosuj na Rawski Budżet Obywatelski 2021

erawaMiasto, Rawa Mazowiecka
komentarzy

Ruszył kolejny etap Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Tym razem, aby przedsięwzięcie się udało, niezbędna jest aktywność mieszkańców. 

W miniony czwartek (8.10) Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego zaopiniował projekty zgłoszone do Rawskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Finalnie do fazy głosowania dotarło 27 projektów, 6 projektów w obszarze rewitalizacji i 21 projektów na terenie poza obszarem rewitalizacji, na które mieszkańcy mogą głosować do 23 października bieżącego roku. 

Zakwalifikowane pomysły podzielone zostały ze względu na teren realizacji na dwie grupy:

W 2021 roku w mieście zostaną zrealizowane projekty, które łącznie pochłoną 200 tysięcy złotych, z czego na obszarze rewitalizacji 50 tysięcy, a poza tym terenem za 150 tysięcy złotych. 
Karty do głosowania również zostały podzielone na dwie kategorie związane właśnie z terenem realizacji pomysłu. Warto więc zwrócić uwagę czy wypełniamy poprawną kartę.
Wszystkie niezbędne załączniki znajdziecie tutaj –> www.rawamazowiecka.pl. 

Głos oddać można następująco:

  • w formie papierowej za pośrednictwem karty wrzucanej do urny ustawionej w holu budynku głównego Urzędu Miasta, Pl. Piłsudskiego 5,
  • mailowo na adres [email protected] jako temat wiadomości wpisując Budżet Obywatelski, w formie zeskanowanych oryginalnych dokumentów,
  • za pośrednictwem poczty na adres: Urząd Miasta Rawa Mazowiecka, Pl. Piłsudskiego 5, 96-200 Rawa Mazowiecka z dopiskiem: Budżet Obywatelski.

Swój głos mogą oddać również nieletni. Jednak w tym przypadku zgodę na odpowiednim załączniku musi wyrazić rodzic lub opiekun prawny. 

Pamiętajcie, głosować można tylko do 23 października. O wynikach głosowania oraz projektach wybranych przez mieszkańców do realizacji w roku 2021 poinformujemy do dnia 30 października 2020 roku.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz