Twój głos naprawdę ma znaczenie. Weź udział w głosowaniu na Rawski Budżet Obywatelski 2024

erawaMiasto
komentarzy

Aż 17 projektów do wyboru. Mieszkańcy Rawy Mazowieckiej aktywnie włączyli się w tworzenie miejskiego budżetu obywatelskiego.

W tegorocznej edycji Rawskiego Budżetu Obywatelskiego głosować może każdy mieszkaniec naszego miasta (dzieci poniżej 13 roku życia za zgodą rodzica lub opiekuna). To ważne, bo projekty są naprawdę ciekawe i jest w czym wybierać. Przekonajcie się sami: 

Każdy z nas może zagłosować na dwa projekty – jeden realizowany w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej i jeden na pozostałym obszarze miasta. 
— Bardzo mnie cieszy tak duże zainteresowanie i aktywność Rawian – mówi Burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla — Ubolewam jedynie nad tym, że nie możemy przeprowadzić budżetu obywatelskiego obiecanego przez rząd przed wyborami. W jesiennych wyborach, jako miasto, mieliśmy bardzo wysoką frekwencję i zgodnie z zapowiedziami, powinniśmy otrzymać milion złotych na budżet obywatelski, 250 tysięcy na orkiestrę OSP oraz 250 tysięcy na kluby sportowe.

Póki co w mieście w ramach tegorocznego BO jest do rozdysponowania 200 tysięcy złotych. Głosowanie potrwa do 4 marca.

Głosowanie
– drogą elektroniczną na stronie www.rawamazowiecka.pl, załączając skan głosu z własnoręcznym podpisem;
– w formie papierowego głosu złożonego do urny ustawionej w Urzędzie Miasta.
Karty do głosowania możecie znaleźć w ratuszu, ale także na stronie internetowej miasta.

Informacja o wynikach głosowania oraz projektach wybranych przez mieszkańców do realizacji w roku 2024 ma zostać podana przez Urząd Miasta do 15 marca bieżącego roku. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz