Tylko działając razem można wypracować wspólny cel… W Starostwie Powiatowym odbyło się wielkanocne spotkanie…

erawaPowiat
komentarzy

Abyśmy byli jedno, podajmy sobie ręce – zacytował ks. prałat Mieczysław Iwanicki, rozpoczynając wczorajsze (26.03) spotkanie wielkanocne w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej. I choć podczas spotkania nikt nie wspominał o trudnej próbie, która czeka powiat rawski w związku z przekształceniem szpitala, słowa księdza prałata nawoływały o współpracę i pojednanie.

Wielkanocne spotkanie, które odbyło się w starostwie miało być tylko kolejnym z wielu, poprzedzających święta. Program poetycko-muzyczny, który przygotowali uczniowie LO im. Skłodowskiej-Curie na chwilę skłonił jednak wszystkich do przedświątecznej refleksji.
-Daliście nam dobrą lekcję – podsumował ksiądz prałat Iwanicki. I stwierdził, że tylko działając razem można wypracować wspólny cel. To ważne, także w kontekście współpracy lokalnych samorządów, która zbyt rzadko jest zauważalna.

I choć podczas spotkania głośno nie padło ani jedno słowo na temat wiosennych wyzwań, które czekają samorząd. Wiadomo, że po świątecznym spokoju przyjdzie zmierzyć się z przekształceniem szpitala Św. Ducha. Wtedy wiara umocniona na wielkanocnym spotkaniu na pewno się przyda, szczególnie, gdy stanie się… wiarą w sukces.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz