„Nie uchylamy się od odpowiedzialności za podejmowane decyzje”. Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej

erawaPowiat
komentarzy

W ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej pojawili się funkcjonariusze Delegatury CBA w Łodzi. Prowadzona kontrola dotyczy realizacji umowy dzierżawy rawskiego szpitala. 

Już po raz trzeci w rawskim starostwie pojawili się funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 
– Pierwszą wizytę mieliśmy trzy lata temu, kolejną w zeszłym roku, choć powiedziano nam wtedy, że nie jest to kontrola a jedynie wizyta w ramach współpracy. Teraz otrzymaliśmy oficjalną informację o przeprowadzeniu kontroli – mówi wicestarosta rawski Marian Krzyczkowski. 

Pracownicy CBA w Rawie Mazowieckiej pojawili się w ubiegłym tygodniu (29.05) i rzeczywiście zakres prac dotyczy dzierżawy szpitala firmie AMG Centrum Dializa.
– Funkcjonariusze Delegatury CBA w Łodzi prowadzą w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej, kontrolę określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie wybranych zagadnień dotyczących rozporządzania mieniem przez Starostwo Powiatowe w Rawie Mazowieckiej, w związku z zawarciem i realizacją umowy dzierżawy nieruchomości i wyposażenia Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej – mówi Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego. 

W tym samym zakresie, równolegle, prowadzona jest kontrola w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej. Prace funkcjonariuszy prawdopodobnie zakończą się 29 sierpnia 2017 roku, jednak termin ten może ulec zmianie. W piśmie jakie otrzymał powiat widnieje bowiem informacja, że kontrola może być przedłużana dwukrotnie po trzy miesiące. 

Aktualnie w starostwie nie można dostrzec pracowników CBA, ci zebrali materiały i aktualnie nie przebywają na terenie urzędu. 
– Udostępniliśmy wszystkie potrzebne dokumenty, udzieliliśmy odpowiedzi na zadawane pytania. Nie ukrywamy tego, że kontrola w starostwie ma miejsce, ani nie uchylamy się od odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Sprawę komentować będziemy po zakończeniu pracy CBA, wtedy wszystko będzie jasne, teraz jedynie gratuluję dobrego samopoczucia tym, którzy donoszą – krótko odpowiada wicestarosta Marian Krzyczkowski. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz