Uczniowie SP nr 4 otrzymali 24 komputery. To jeden z efektów zakończenia projektu „Rawianie w sieci”

erawaMiasto
komentarzy

Ratusz podsumowuje projekt rozwijający kompetencje cyfrowe rawian. W ramach projektu pozostały nie tylko nabyte umiejętności, ale również sprzęt przekazany do jednej z miejskich szkół. 

„Rawianie w sieci” – rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Rawy Mazowieckiej to projekt grantowy, realizowany przez Miasto Rawa Mazowiecka na podstawie umowy podpisanej z Fundacją Promocji Gmin Polskich. Na zorganizowanie szkoleń miasto pozyskało ponad 148 tysięcy złotych, czyli 100% dofinansowania. 

Uczestnicy brali udział w jednym z trzech wybranych przez siebie modułów szkoleniowych:

  • Rodzic w Internecie” – adresowany do rodziców i opiekunów dzieci poświęcony był przygotowaniu tych osób do roli przewodnika podopiecznych w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci i reagowania na zagrożenia, a także korzystania z zasobów edukacyjnych i kulturalnych Internetu.
  • „Mój biznes w sieci” – przeznaczony przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik mógł się nauczyć się jak można wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych takich jak np. komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.
  • „Moje finanse i transakcje w sieci” – przeznaczony był dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik powinien wiedzieć jak  wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz jak korzystać z podstawowych usług e-administracji.

Jednak nabyte przez mieszkańców Rawy umiejętności, w ratuszu pozostał sprzęt komputerowy – 24 laptopy z dotykowym ekranem. Ten w minioną środę (18.12) trafił do uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Od tej chwili komputery stały się własnością szkoły i będą wykorzystywane do realizacji dalszych potrzeb szkoleniowych i edukacyjnych uczniów i nauczycieli placówki. 

W trakcie krótkiej uroczystości, która miała na celu podsumować projekt władze miasta podziękowały osobom i instytucjom, które w szczególny sposób zaangażowały się w pomoc przy organizacji szkoleń. Złożono podziękowania dla:

  • Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy W Rawie Mazowieckiej za liczy udział członków Związku w projekcie,
  • dla Pani Patrycji Skoczek oraz Pani Barbary Klimaszewskiej z Dziennego Domu Seniora w Rawie Mazowieckiej za pomoc w organizacji i bezpłatne udostępnienie pomieszczeń na potrzeby szkoleń,
  • dla Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej za bezpłatne udostępnienie pomieszczeń na potrzeby szkoleń, a zwłaszcza dla Pani Bożeny Kaczmarek za pomoc w organizacji szkoleń, pomoc w dotarciu do osób bezrobotnych, które były zainteresowane projektem,
  • dla Panów Karola Łopatki i Roberta Fedorowicza za przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu.

Na zakończenie najmłodsze dzieci z jednego z oddziałów przedszkolnych tej szkoły odwdzięczyły się za taki niespodziewany prezent świąteczny śpiewając kilka kolęd.
Krótką fotorelację z przekazania sprzętu komputerowego znajdziecie tutaj. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz