Udane rozgrywki rawskich tenisistów. Dwa spotkania ligowe i tyle samo zwycięstw

erawaSport
fot. MLUKS "Dwójka"
komentarzy

Pracowity czas tenisistów z Rawy Mazowieckiej. W miniony weekend rozegrali oni dwa spotkania ligowe w ramach rozgrywek II Ligi Mężczyzn, w których odnieśli zwycięstwa. 

Pierwszym starciem (23.03) było spotkanie wyjazdowy w Łodzi, gdzie drużyna męska z MLUKS „Dwójki” zmierzyli się z zespołem miejscowym KS Energetyk AMŁ Dzianiny Łódź. W tym spotkaniu zespół z Rawy wystąpił w składzie: Kuba Polański, Kuba Gierach, Kuba Kwapiś oraz Marcel Błaszczyk.

Nasi tenisiści zdeklasowali drużynę miejscową aż 9-1. Jedyny punkt dla gospodarzy zdobył Adam Marczak, który po bardzo dobrym, wyrównanym spotkaniu zwyciężył 3-2 Marcela Błaszczyka. Punkty dla Rawy zdobyli: Kuba Polański – 2, Kuba Gierach – 2, Kuba Kwapiś – 2, Marcel Błaszczyk – 1 oraz dwie gry deblowe Polański/Gierach – 1, Kwapiś/Błaszczyk -1.

W niedzielę natomiast (24.03) rawski zespół rozegrał ostatnie spotkanie ligowe w tym sezonie, które odbyło się w naszym mieście. Tym razem gościliśmy drużynę UKS Fungis Maków. Rawa do tego spotkania przystąpiła w składzie: Kuba Polański, Kuba Gierach, Kuba Kwapiś, Damian Rybak oraz Marcel Błaszczyk.

Tenisiści rawscy jako faworyci tego starcia dopełnili wszelkich starań i zwyciężyli 7-3. Dla „Dwójki” punktowali: Kuba Polański – 2, Kuba Kwapiś – 2, Kuba Gierach – 1, Damian Rybak – 1 oraz dwie gry deblowe Polański/Gierach, Kwapiś/Błaszczyk.

Tym samym nasza ekipa zakończyła zmagania ligowe, kończąc cały sezon na wysokim drugim miejscu. Tym razem nie udało się odnieść zwycięstwa w II Lidze, ale mimo to składamy wielkie gratulacje zawodnikom, jak i treneromw. A liderowi II ligi KS ORLICZ 1924 Suchedniów życzymy powodzenia w barażach o I Ligę Mężczyzn.

Jeżeli chodzi o rozgrywki ligowe I Ligi Kobiet to powracamy z nimi już w kwietniu, wtedy to nasze dziewczęta rozegrają spotkanie ligowe w Białymstoku z zespołem Optima Polska DOJLIDY (6.04).

Natomiast wczoraj (27.03) tenisiści z MLUKS „Dwójki” wyjechali na 31. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U-21), które w dniach 28-31 marca zostaną rozegrane w Krośnie. Trzymamy kciuki za jak najlepszy występ naszych reprezentantów. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz