Ukradł puszkę z datkami na chore dziecko. Teraz może posiedzieć nawet 7 lat

erawaMiasto
komentarzy

Rawscy policjanci ustalili sprawcę kradzieży puszki z datkami na chore dziecko dokonanej w jednym ze sklepów. Chciwy 40-latek został zatrzymany i obecnie przebywa w zakładzie karnym.

W listopadzie pisaliśmy o mężczyźnie, który wzbudził zainteresowanie policji z Rawy Mazowieckiej, ponieważ nie założył maseczki. Podczas interwencji okazało się, że był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za swoje wcześniejsze przewinienia.

Wtedy trafił do zakładu karnego z wyrokiem 5 miesięcy. Jednak to nie koniec przygód 40-latka. Następnego dnia do komendy zgłosił się właściciel punktu sprzedaży, u którego na ladzie sklepowej znajdowała się puszka z datkami na leczenie chorej dziewczynki z powiatu rawskiego. Sprawca, wykorzystując chwilową nieuwagę pracownika, bez skrupułów zabrał fundusze na leczenie śmiertelnie chorego dziecka.

Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer sklepowych i na nich rozpoznali sprawcę kradzieży. Był nim ten sam mężczyzna, który dzień wcześniej został skontrolowany za brak maseczki w obiekcie użyteczności publicznej. 40-latek będąc w zakładzie karnym usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz jego pobyt za kratami może przedłużyć się nawet do ponad 7 lat z uwagi na popełniony czyn w recydywie.
Źródło: KPP Rawa Mazowiecka

 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz