Ulica Słowackiego w Rawie Mazowieckiej wciąż w remoncie. Lepiej omijać ten odcinek miasta

erawaMiasto
komentarzy

Trwa remont ulicy Słowackiego. Teraz prace trwają na całym odcinku – od apteki aż do ulicy Katowickiej. 

Spore utrudnienia czekają kierowców, którzy zazwyczaj poruszali się ulicą Słowackiego. Od ubiegłego roku trwa tu remont, który zakończyć ma się przed wakacjami. Aktualnie prace prowadzone są na całym odcinku, od apteki aż do ulicy Katowickiej. Od dwóch tygodni wyłączone z użytkowania jest również skrzyżowanie z ulicą Wyzwolenia. 
— To wszystko niestety trwa. Przygotowane musi zostać nie tylko wykorytowanie, nie tylko podbudowa, trzeba wybudować nowe wpusty uliczne, połączyć je z kanalizacją deszczową. Zrobione zostaną krawężniki, wybudowane chodniki, zmienione oświetlenie uliczne na nowocześniejsze, bardziej energooszczędne, ale i dedykowane do przejść dla pieszych – wymienia burmistrz Rawy Mazowieckiej Piotr Irla. 

Podczas prowadzonej inwestycji pojawiły się wątpliwości dotyczące poprowadzenia ruchu w okolicach Zalewu Dolna. Jednak uspokajamy, ruch pozostanie dwukierunkowy. 
— Miejsca parkingowe, które pojawiły się nad Zalewem muszą mieć właściwą długość. W ten sposób za bardzo zbliżyliśmy się do drzew, a chcąc je zachować, zmuszeni jesteśmy odsunąć się z drogą bliżej drugiej strony – tłumaczy burmistrz Piotr Irla. 

Ostateczna nawierzchnia, tak zwana nakładka ścieralna, ze względu na temperaturę, będzie położona dopiero w maju. Jak zapewnia ratusz – inwestycja zostanie zakończona jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz