Umowa na rozbudowę rawskiego szpitala podpisana. Realizacja tej inwestycji to koszt blisko 20,5 mln zł

erawaPowiat
komentarzy
Kolejny krok do rozwoju Szpitala Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej zrobiony. Placówka będzie większa o prawie 2200 m2 powierzchni użytkowej. 

Do podpisania umowy z Grupą Ekoenergia Sp. z o.o, której przedmiotem jest rozbudowa Szpital Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej w celu utworzenia oddziału geriatrii i opieki długoterminowej Etap I i Etap II doszło dziś (20.06) w sali konferencyjnej starostwa powiatowego.
Jak informuje starostwo, nowy obiekt o powierzchni użytkowej blisko 2200 m2 poprawi funkcjonowanie podmiotu leczniczego poprzez zaproponowanie nowoczesnych form i metod leczniczych. Oddziały będą nowoczesne, spełniające najwyższe standardy pożarowe i fitosanitarne. Oddziały będą przede wszystkim nakierowane na pacjenta, ale będą też zapewniać wysoki komfort pracy kadrze medycznej.
W nowym obiekcie zlokalizowane zostaną:
– na parterze:
– Oddział jednego dnia (12 łóżek szpitalnych w tym jednoizolacyjne) oraz pracownia endoskopii (gastro/kolono/uroskopia oraz sala poznieczuleniowa 4łóżkowa) – powierzchnia około 761 m2;
– na I piętrze:
– Oddział Chirurgii Ogólnej (23 łóżka szpitalne w tym jedno izolacyjne) – powierzchnia około 715 m2;
– na II piętrze

– Oddział Ginekologii (9 łóżek szpitalnych w tym jedno izolacyjne i jedno w salo pooperacyjnej) oraz Blok porodowy z salą cięć i salą porodów rodzinnych (w tym sala wybudzeniowa 1 łóżkowa) – powierzchnia około 710 m2.

Obiekt skomunikowany będzie pionowo poprzez 2 klatki schodowe oraz 2 windy. Komunikacja z pozostałą częścią szpitala odbywać się będzie w poziomie 0 poprzez łącznik. Zewnętrznie obiekt – w uwagi na zlokalizowanie na terenie objętym nadzorem i ochroną konserwatorską – współgrać będzie z pozostałymi budynkami szpitalnymi. Do obiektu zapewnione zostanie dojście oraz dojazd poprzez wybudowanie nowych dróg i chodników.

Łączna kwota za wykonanie robót objętych zamówieniem to 20 milionów 497 tysięcy 966,46 zł. Stan surowy zamknięty powinien zostać wykonany do 20 września 2024 roku, a oddanie parteru do użytkowania 20 grudnia 2024 roku.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz