Uroczysta przysięga wojskowa po raz pierwszy w Rawie Mazowieckiej. W związku z wydarzeniem czekają nas utrudnienia

erawaMiasto
fot. UM Rawa Mazowiecka
komentarzy

Ponad 300 żołnierzy złoży przysięgę. Cała uroczystość odbędzie się przed rawskim ratuszem, na Placu Piłsudskiego, co wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu. 

Wspomniane wydarzenie zaplanowano na najbliższą sobotę (18.03). To właśnie wtedy odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa ochotników Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej stacjonującej w 1 Batalionie Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej.

Na Placu Piłsudskiego już od godz. 10:00 do godz. 14:00 będzie wystawione stoisko promocyjno – informacyjne Wojskowego Centrum Rekrutacji Tomaszów Mazowiecki, na którym będzie można uzyskać informację o Dobrowolnej Zasadniczej Służbie Wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. 

Ponadto, w tych samych godzinach, będzie funkcjonowało stoisko promocyjne  z wyposażeniem indywidualnym żołnierza 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Leźnicy Wielkiej.

Dla wszystkich gości, o godzinie 12.00 ruszy stoisko gotowe do wydawania porcji zupy grochowej wraz z pieczywem oraz gorącą herbatką. Jednak sam protokół związany z przysięgą rozpocznie się o godzinie 11:45. Zobaczcie w programie.

W związku z uroczystością w dniu imprezy, w godz. 08:00 – 13:00 nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Zamknięte zostaną drogi gminne dla ruchu kołowego tj.:
– skrzyżowanie ulicy Wyszyńskiego i ulicy Armii Krajowej,
– w ul. Słowackiego zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy w stronę od Armii Krajowej do ul. Fawornej,
– Plac Wolności – wyłączony z ruchu,
– Plac Józefa Piłsudskiego – wyłączony z ruchu.

Ruch pieszy pozostaje bez zmian.

W załączeniu mapy obrazujące zmiany organizacyjne w ruchu drogowym.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz