Uroczyste obchody zaplanowano w Rawie Mazowieckiej z okazji 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Sprawdźcie program wydarzenia

erawaMiasto
komentarzy

Jedną dużą imprezą ma zostać uczczona rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Rawie Mazowieckiej obchody zaplanowano w dniu jubileuszu na terenie Zamku Książąt Mazowieckich. Natomiast dzień wcześniej (2.05), nad Zalewem Tatar, odbędzie się IV Bieg Flagi. 

W tym roku przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, nic więc dziwnego, że wszystkie narodowe święta będą obchodzone wyjątkowo uroczyście. Doskonałym tego przykładem jest 3 maja, który w Rawie Mazowieckiej będzie obfity w wydarzenia. 

Uroczystości zaplanowane są od godziny 10:00, po raz kolejny na dziedzicu rawskiego zamku, gdzie obchody rozpoczną się polową Mszą Św. Tuż po niej, przed zebranymi, wystąpi ze swoim koncertem Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej, która przygotowuje na tę okoliczność repertuar patriotyczny, niepodległościowy. 
Sezon majówkowy rozpoczynamy z wyjątkowym akcentem. Po oficjalnej części przyjdzie kolej na Rawską Majówkę Rodzinną. A tu od 11:30 zaplanowano występy artystyczne uczniów rawskich szkół podstawowych, czy też grup Miejskiego Domu Kultury oraz Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji przy SP1. Nie zabraknie również wspólnego śpiewu i zabaw, gry miejskiej i prezentacji miejskich organizacji pozarządowych. W programie warsztaty z robienia flag i okolicznościowych gadżetów, a dla najmłodszych zjeżdżalnie i eurobange. Planowany jest również pokaz przygotowany przez Państwową Straż Pożarną.

Majówka będzie również okazją do bezpłatnego odwiedzenia baszty zamkowej oraz wspólnego grillowania. Organizatorzy przekonują, że tego dnia nie warto gotować obiadu, gdyż na uczestników święta będzie czekać wiele pysznych dań. 
3 maja
Kolejnym dużym blokiem programowym majowej imprezy będzie Festyn Organizacji Pozarządowych „Radosne święto 2018 ”.

W ramach tej części świętowania, jak zawsze odbędzie się VI Bieg Konstytucji 3-go Maja, zawody strzeleckie, a także koncert artystów z organizacji pozarządowych. Na terenie wydarzenia pojawią się również przedstawiciele wiosek tematycznych. Ważnym punktem tej części programu będzie wręczenie nagród w konkursie „Najlepsza inicjatywa pozarządowa Powiatu Rawskiego 2017”. Główną nagrodę, za Festiwal Piosenki Żeglarskiej, Turystycznej i Studenckiej „Rawa Gra Szanty” realizowany pod patronatem burmistrza Rawy Mazowieckiej i finansowy przez Miasto Rawa Mazowiecka, otrzyma Rawskie stowarzyszenie Topory. Na zakończenie 3-majowych uroczystości wszystkich chętnych zapraszamy na projekcję filmu „Dzik” do rawskiego MDKu. 

Jednak najbliższe uroczystości to nie tylko 3 maja, ponieważ dzień wcześniej, a więc w Dzień Flagi Rzeczypospolitej – 2 maja przy zalewie Tatar odbędzie się bieg. Podczas IV Biegu Flagi o Puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej zaplanowano trzy dystanse: 800, 1500 i 5000 m. Trasy wyznaczone będą w lasku tatarskim przy zbiorniku.

Zapisy do biegu będą prowadzone w dniu 2 maja na hali sportowej Tatar w biurze zawodów, które będzie czynne od godz. 9.00 do 11.45. Szczegółowe informacje: na stronie Urzędu Miasta oraz pod nr telefonu 781 700 509.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz