Uwaga kierowcy od wtorku (1.03) most na rzece Rawce oraz fragment ul. Fawornej w Rawie zamknięte. Rusza remont

erawaMiasto
komentarzy

Szykują się kolejne utrudnienia na wielu ulicach Rawy Mazowieckiej. Wszystko to z uwagi na inwestycje. 

W związku z planowanymi w bieżącym roku inwestycjami drogowymi w Rawie Mazowieckiej, kierowcy podróżujący ulicami naszego miasta napotkają pewne utrudnienia w ruchu.  W dniach od 1 do 31 marca br., planuje się całkowite zamknięcie dla ruchu kołowego mostu na rzece Rawce oraz fragmentu ul. Fawornej, od skrzyżowania z ul. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Kolejową.

Będzie to związane z remontem samego mostu, jak i całego ciągu drogowego Aleja Konstytucji 3 Maja – ul. Faworna. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji przejezdne będą ulice: Słowackiego oraz Kolejowa. Ta ostatnia obsługiwać będzie ruch w kierunku Boguszyc i Skierniewic.

W związku z realizacją powyższych inwestycji kierowcy muszą być również przygotowani na utrudnienia w obrębie ulic: Konstytucji 3 Maja oraz Tomaszowskiej, gdzie wkrótce rozpoczną się prace brukarskie w obrębie chodników oraz zjazdów. 

Utrudnienia te będą polegały na wyłączeniu ciągów pieszych oraz zwężeniach pasów ruchu oraz wprowadzeniu zakazów zatrzymywania i postoju.

Planuje się, że roboty związane z remontami chodników w obu ciągach drogowych zakończą się do 15 kwietnia 2022 r.

Natomiast od połowy kwietnia rozpoczną się roboty bitumiczne, co spowoduje całkowite zamknięcie odcinków ulic dla ruchu. Roboty te będą realizowane w kilku etapach:

  1. Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Reymonta do ul. Krakowskiej (rondo). W tym samym czasie wyłączony będzie również odcinek ul. Kościuszki od ul. Fawornej do ul. Nowej. Planowane wyłączenie z ruchu ok. 3 dni.
  2. Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Krakowskiej (rondo) do ul. Kościuszki (światła) oraz ul. Tomaszowska od ul. Nowej do ul. Cmentarnej. Planowane zamknięcie 4 dni. W tym czasie powinny zakończyć się roboty na ul. Fawornej, która zostanie  oddana w całości do ruchu.
  3. Tomaszowska od ul. Cmentarnej do ul. Wyzwolenia oraz droga 4110E (wylot z Rawy Mazowieckiej w kierunku Żelechlinka) na odcinku od granic administracyjnych Rawy do początku zabudowań Boguszyc (odcinek 1 km). Planowane wyłączenie 4 dni. Objazdy będą kierowane przez miejscowości Księża Wola i Soszyce.
  4. Tomaszowska od ul. Wyzwolenia do ul. Katowickiej. Planowane zamknięcie 4 dni.

W trakcie zamykania poszczególnych odcinków ul. Tomaszowskiej i Kościuszki ruch będzie kierowany do ul. Słowackiego.

Natomiast głównym objazdem dla ul. Konstytucji 3 Maja będzie ul. Reymonta, Krakowska i Niepodległości.

Całkowite zakończenie robót na ulicach: Konstytucji 3 Maja i Fawornej oraz Kościuszki i Tomaszowskiej jest zaplanowane na koniec maja 2022 r.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz