Uwaga na burze z gradem i silnymi porywami wiatru. Ostrzeżenie meteorologiczne wydane również dla powiatu rawskiego

erawaPowiat
komentarzy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po raz kolejny ostrzega mieszkańców województwa łódzkiego. Tym razem chodzi o burze z gradem i silnymi porywami wiatru, nawet do 90 km/h.

Meteorolodzy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 do 30 mm i lokalnie gradem, a także silnymi porywami wiatru, nawet do 90, a lokalnie 100 km/h. Póki co ostrzeżenie obowiązuje dziś (21.06) do godz. 23:00.

Ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez IMiGW zakłada dla powiatu rawskiego drugi stopień zagrożenia. Przewiduje się więc wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Specjaliści polecają przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia, a także dostosowania swoich planów do warunków pogodowych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz