Uwaga! Przełączanie numeru alarmowego 998

erawaMagazyn
komentarzy

Zmieni się miejsce odbioru zgłoszeń pod numerem telefonu 998. Teraz straż pożarną alarmować będzie Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi. 

Już w dniach 1-8 września na terenie województwa łódzkiego rozpocznie się proces przełączania numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Łodzi (CPR).

Numer alarmowy 998 nadal będzie działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Oznacza to, że dzwoniąc na numer 998 zostaniemy połączeni z operatorem numerów alarmowych w CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej.

Zmiana ta ma sprawić, że informacja od razu trafi do operatora numeru alarmowego w CPR i możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Obsługa numeru alarmowego przez operatora numeru alarmowego w CPR pozwala, także wyeliminować zgłoszenia niezasadne lub fałszywe. Dyżurni operacyjni PSP będą otrzymywali od operatorów z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, które rzeczywiście dotyczą zagrożenia życia, zdrowia, mienia, bezpieczeństwa czy środowiska. Kolejnym efektem przełączenia numeru 998 do CPR będzie ujednolicenie sposobu obsługi zgłoszeń kierowanych na numery alarmowe, w tym zgłoszeń obcojęzycznych.

Przełączenie komendy PSP w Rawie Mazowieckiej zaplanowano na 8 września na godzinę 13:00. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz