Uwaga na silny wiatr! IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa łódzkiego

erawaPowiat
komentarzy

Zawieje mocno w całym kraju. W województwie łódzkim wzmocniono gotowość służb na wypadek wystąpienia skutków silnego wiatru. Niebezpieczny wiatr najsilniej będzie wiał dziś wieczorem i w nocy. 

Silny wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h na północy i do 110 km/h na południu województwa łódzkiego, a także przy opadach śniegu miejscami zawieje śnieżne. Tak wygląda ostrzeżenie wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W związku z nim Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego zaalarmowało powiatowe oddziały oraz inne instytucje i służby kryzysowe w województwie: policję, straż pożarną, zakłady energetyczne, zarządców dróg, kolei. Wzmocniono również obsady Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 i Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi.

Wystąpienie zagrożenia prognozowane jest w czwartek (18.01) od godziny 16:00 do godziny 8:00 rano dnia następnego (19.01). W związku z ostrzeżeniem Centrum Kryzysowe radzi:
– ograniczenie podróżowania
– przygotowanie się na utrudnienia w ruchu drogowym i kolejowym (zaspy, słaba widoczność, śliska nawierzchnia, korki, objazdy, postoje)
– przygotowanie na awarie i brak prądu
– udzielanie pomocy potrzebującym (uwięzionym w pojazdach, mieszkaniach, zagrożonym wyziębieniem)
– ułatwienie przejazdu służbom ratunkowym i usuwającym awarie.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz