„W kręgu secesji”. Do końca listopada w Muzeum Ziemi Rawskiej można oglądać nową czasową wystawę…

erawaKultura
komentarzy

Do końca listopada w Muzeum Ziemi Rawskiej można oglądać kolejną czasową wystawę. Tym razem prezentowane eksponaty nie łączy forma, a czas powstawania. Na ekspozycjach można zobaczyć bowiem dzieła z przełomu XIX i XX wieku, ujęte w cykl „W kręgu secesji”.

Wystawa do Rawy Mazowieckiej przywędrowała z Płocka, ze zbiorów tamtejszego Muzeum Mazowieckiego. Ekspozycja pokazywana była już w wielu miejscach, teraz przyszedł czas na Rawę Mazowiecką.
– To jest wystawa, która krąży po kraju. Jest prezentowana w wielu miastach na północy, na południu w różnych miejscowościach. Tym razem udało zagościć się u Państwa w mieście – podkreślał Mariusz Kacprzak, pracownik działu sztuki Muzeum Mazowieckiego w Płocku, który wprowadził zebranych na wernisażu mieszkańców, w tematykę wystawy.

W muzeum zobaczyć można efekt pracy artystów, którzy tworzyli w czasie wyjątkowych przemian w sztuce. Chodzi o przełom XIX i XX wieku, kiedy to obok siebie rozwijały się i egzystowały nowe kierunki i tendencje artystyczne. Secesja to wycofanie, oddzielenie się. Dla artystów termin oznaczał głównie zerwanie z tradycją, odejście od akademizmu i jego kultu poprawności, wierności antykowi. W Muzeum Ziemi Rawskiej prezentowane są zarówno dzieła malarskie, wytwory rzemiosła artystycznego, jak i wyjątkowe rzeźby.
-Wystawa będzie prezentowana w naszych salach do końca listopada. Warto ją polecać wśród swoich najbliższych oraz znajomych – zachęcał podczas wernisażu dyrektor muzeum, Ireneusz Błądek.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz