W Łodzi rozpoczęło się VII Europejskie Forum Gospodarcze. Energia odnawialna wiodącym tematem dwudniowego spotkania…

erawaMagazyn
fot.lodzkie.pl
komentarzy

Maksimum biznesu, nowych technologii i kreatywności – tak w telegraficznym skrócie można opisać trwające w Łodzi VII Europejskie Forum Gospodarcze. Tematyka tegorocznej edycji wydarzenia jest zogniskowana wokół energetyki, w tym głównie odnawialnych źródeł energii.

Wybór tematyki tegorocznego forum faktycznie nie jest przypadkowy. Jak podkreślał marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, łódzkie to energetyczne zagłębie. To właśnie na tym terenie działa kopalnia oraz elektrownia w Bełchatowie, na co dzień nie brakuje również inwestycji w energię odnawialną. Podczas dwudniowego spotkania poruszane będą również tematy związane z innowacyjnym włókiennictwem, przemysłem modowym, nowymi technologiami, rolnictwem czy budownictwem.
– To nie przypadek, że podejmujemy takie tematy w Łodzi. Miasto i region są żywym świadectwem transformacji, jaką przeszła polska gospodarka po 1989 r. Przeżyliśmy upadek wielkiego przemysłu włókienniczego i odzieżowego, przetrwaliśmy okres poszukiwania wyjścia z kryzysu, wreszcie czas kształtowania się i rozwoju nowej gospodarki, opartej na całkiem innych zasadach rynkowych – mówił podczas otwarcia EFG Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

Forum od lat jest jednym z kluczowych i prestiżowych wydarzeń w regionie. Łódzkie czyni ogromne starania, aby przywrócić sobie należną rangę przemysłową.
– W Łodzi spotykają się Północ i Południe, Wschód i Zachód. Ta ogromna różnorodność ma jednak jeden cel. Tym celem jest wspólny i stabilny rozwój gospodarczy, koordynacja przedsięwzięć, coraz lepsze kontakty oraz po prostu wzajemna pomoc i współpraca – podkreślał marszałek Stępień.

Szczegółową agendę dwudniowego forum znaleźć można pod adresem: http://efg2014.pl/

Previous Image
Next Image

info heading

info content* Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz