W najbliższą niedzielę wybory uzupełniające w Rawie Mazowieckiej. Spytaliśmy kandydatów dlaczego warto na nich głosować?

erawaMiasto
komentarzy

Już w najbliższą niedzielę (19.01) część mieszkańców Rawy Mazowieckiej weźmie udział w uzupełniających wyborach do lokalnej Rady Miasta. Radnego będą wybierać mieszkańcy okręgu 9-tego, czyli ulicy Braci Świderskich, Wacława Gąsiorowskiego, Teofila Lenartowicza, Antoniego Urbańskiego, Krakowskiej od numeru 8 do końca oraz osiedla 9-tego Maja.

Mieszkańcy tej części miasta swojego samorządowego przedstawiciela wybiorą spośród czterech kandydatów, którzy wystartowali w uzupełniających wyborach. Swojego reprezentanta ma między innymi KWW „Gospodarność-skuteczność” związany z większością w radzie, jak i związany z opozycją KWW „Rawska Inicjatywa Samorządowa”. Do wyborów startuje również popierany przez partię Prawo i Sprawiedliwość KWW „Sprawiedliwi i Prawi” oraz niezwiązany z większą samorządową grupą Radosław Pająk.
– Siedzibą Komisji Wyborczej będzie Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej przy ulicy Miłej. Głosowanie odbędzie się w godzinach od 8 do 22 – mówi Alicja Lasota, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej.

Fakt wyborów uzupełniających, jak i bliskiego terminu kolejnych pełnych samorządowych wyborów sprawiły, że wielkiego zaangażowania komitetów w kampanie nie ma. Kandydaci postawili na tradycyjne poligraficzne formy promocji oraz bezpośredni kontakt z wyborcami. Tylko w niektórych przypadkach podjęto próbę dotarcia do elektoratu przez internetowe kanały.

My na kilka dni przed terminem głosowania zadaliśmy kandydatom jedno krótkie pytanie: „Dlaczego warto na nich zagłosować?” Sprawdźcie co usłyszeliśmy.

Stanisław Kabziński (60 lat)
Lista nr 1 – KWW Sprawiedliwi i Prawi
Mam trochę inne spojrzenie na miasto niż dotychczasowi radni, dotychczasowi władcy. Bardzo interesuje mnie stworzenie parkingu z prawdziwego zdarzenia przed Szkołą Podstawową nr 2 oraz szerokiego chodnika. Tam ludzie strasznie się męczą, to jest dla mnie priorytetem. Poza tym wymiana byle jakich płyt betonowych na ulicy Gąsiorowskiego, Lenartowicza. Chcę zwrócić uwagę także na nowe chodniki. Te w Rawie robi się na zasadzie „sztuka dla sztuki”, a to jest niedopuszczalne. Dla przykładu, przy poprzednich wyborach był odnawiany chodnik przy starym Próchniku. Tam niestety nic nie poszerzono, a w tym miejscu według mnie powinien być normalny deptak.

Maria Przybylska (57 lat)
Lista nr 2 – KWW Rawska Inicjatywa Samorządowa
Jestem osobą, która lubi czyny, nie słowa. Jestem aktywna, czynna, cenię sobie uczciwość, pracowitość, sumienność, nienawidzę wulgaryzmu i chamstwa. Raczej można na mnie było zawsze polegać, dotrzymuję słowa. Trudno mi się w ogóle chwalić, bo nie robię tego w życiu. Lubię pracować, ale bez rozgłosu. Chciałabym propagować w Rawie aktywny, zdrowy tryb życia. Zadbałabym o estetykę swojego osiedla. Kocham swoje miasto i chciałabym wyjść naprzeciw potrzebom jego mieszkańców, którzy mają swoje sprawy, problemy. Oczywiście wszystko zależy od możliwości, bo sama w pojedynkę wszystkiego zdziałać nie jestem w stanie.

Radosław Pająk (29 lat)
Lista nr 3 – KWW Radosław Pająk.
Jestem młody, kreatywny. Jako jedyny chyba z kandydatów mam wykształcenie wyższe, a poza tym, mam dużo ciekawych pomysłów na zmiany w naszym mieście, na poprawę życia mieszkańców. Chciałbym, aby była wybudowana droga asfaltowa na ulicach Gąsiorowskiego, Lenartowicza. Myślę o rewitalizacji boiska na 9-tego Maja. Należałoby je zmodernizować, założyć oświetlenie. Chciałbym dla młodych osób zbudować nad zalewem skatepark z prawdziwego zdarzenia, gdzie mogliby ćwiczyć, trenować. Bardzo żałuję, że władze miasta zrezygnowały z Turnieju Skarbu Kwarcianego, który był organizowany na zamku. Sądzę, że trzeba przywrócić charakter tego wydarzenia, podobnie jak i festiwal „Noc Bluesowa”.

Jan Karalus (65 lat)
Lista nr 4 – KWW Gospodarność-Skuteczność
Zawsze byłem takim społecznikiem za darmo. Ostatnio zająłem się organizacją oznakowania na osiedlu. Dopiąłem znaki ustąp pierwszeństwa na naszych osiedlowych drogach. To jest wygodne nie tylko dla mieszkańców, ale również dla przyjezdnych. Poza tym, przejście dla pieszych przez ulicę Krakowską również powstało z mojej inicjatywy. Nie wiem czy poruszać sprawy religii. Od początku powstania krzyża na osiedlu 9-tego Maja jestem jego opiekunem. Chcę słuchać głosu wszystkich mieszkańców, zarówno bloków, jak i tych mieszkających w domkach. Chcę wspierać inicjatywy nie tylko z mojego okręgu wyborczego, ale również te słuszne pomysły, które będą wnosić inni radni. Trzeba słuchać innych.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz