W przyszłym tygodniu ruszy sezon wodny na Zalewie Tatar w Rawie Mazowieckiej. Na zbiorniku trwają ostatnie prace konserwacyjne…

erawaMiasto
komentarzy

Pod koniec przyszłego tygodnia powinien rozpocząć się wodny sezon na Zalewie Tatar w Rawie Mazowieckiej. Obecnie w zbiorniku znacząco obniżono lustro wody, po to, by przeprowadzić niezbędne prace związane z modernizacją piętrzącego jazu. Sytuacja do normy powinna wrócić na przestrzeni kilku najbliższych dni.

Remont piętrzącego jazu to jedna z poważniejszych i najbardziej pilnych inwestycji, które realizowane są na terenie tego wodnego zbiornika. Aby przeprowadzić specjalistyczne prace na tzw. wannach, administrator obiektu, a więc rawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, musiał znacząco obniżyć lustro wody. Korzystając z okazji, przeprowadzono również inne drobne prace przy plaży i strzeżonym kąpielisku.
– Korzystając z tego, że woda była upuszczona przeprowadziliśmy także prace ważne dla pływaków. Dokonaliśmy remontu plaży, kąpielisko i brodzik zostały delikatnie pogłębione. Teraz trwają prace pielęgnacyjne, bronowanie, grabienie tego wszystkiego. 21 czerwca kąpieliska powinny być już czynne, oczywiście z obsługą ratowniczą – informuje dyrektor OSiR’u Tadeusz Kotusiński.

W tym tygodniu nad zalew zostanie również przywieziony sprzęt pływający, który dla mieszkańców i przyjezdnych gości będzie dostępny już od 19 czerwca. W tym roku na wodach zalewu pojawi się kilka nowych urządzeń.
– Kupiliśmy trzy rowerki wodne, w kształcie samochodu. W sumie tych rowerków-volkswagenów będziemy mieli już siedem. Sprzętu jest wystarczająco, życzyłbym sobie, aby wszystkie urządzenia były cały czas na wodzie – podsumowuje dyrektor Kotusiński.

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz