W słońcu i deszczu dziękowali za tegoroczne plony w jabłkowej krainie. Biała Rawska po raz kolejny zorganizowała gminne dożynki…

erawaPowiat
komentarzy

Uroczystości obrzędowe, bogate kosze i wieńce dożynkowe, a także wspólna zabawa przy muzyce oraz skeczach kabaretu Pod Wyrwigroszem – tak w Białej Rawskiej przebiegało wczorajsze (4.09) święto plonów. Gminnych dożynek nie była w stanie zepsuć nawet transmisja meczu polskiej reprezentacji piłki nożnej, czy też padający deszcz.

Gmina Biała Rawska w charakterystyczny dla siebie sposób podziękowała za tegoroczne zbiory. Święto plonów w jabłkowej krainie to jak zawsze okazja do łączenia tradycji z dobrą zabawą. A tej z pewnością nie brakowało. Jak zawsze podczas dożynek organizatorzy mocno podkreślili sadowniczy charakter tej gminy. Miejską targowicę, gdzie odbyła się polowa msza święta i obrzęd chleba, udekorowały 22 wieńce i kosze zebranych owoców.

Specjalnie na tę okazję przygotowano chleb i miód, który w symboliczny sposób, burmistrzowi Wacławowi Jackowi Adamczykowi i przewodniczącemu Rady Miasta Sylwestrowi Brzezińskiemu, przekazali starostowie dożynkowi. W tym roku tę zaszczytną funkcję pełnili: Katarzyna Grzejszczyk z miejscowości Tuniki i Sławomir Góralczyk ze Szczuk. Po obietnicy sprawiedliwego dzielenia, złożonej przez władze gminy, wszyscy zebrani wzięli udział w tradycyjnym poczęstunku.

Podsumowaniem oficjalnej części tegorocznego święta plonów był program artystyczny przygotowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Ten również nawiązywał do jabłek i zbierania plonów. Później publiczność bawili między innymi Mali Lesiewianie, zespół Koktajl, a także kabaret Pod Wyrwigroszem. Muzyczną gwiazdą imprezy był z kolei zespół Mario Bischin.

Previous Image
Next Image

info heading

info contentPełna fotorelacja z wydarzenia do zobaczenia na naszym kanale facebookowym. 

Podziel się artykułem

0

Dodaj swój komentarz